received_489294557909269.jpeg

17 października b.r. w Gimnazjum Publicznym im. Arkadego Fiedlera w Dębnie odbył się
koncert profilaktyczny z przesłaniem dotyczącym śmiercionośnych dopalaczy zespołu “Old Stars”. Opowiedziane zostały przejmujące historie ludzi po zażyciu tego specyfiku, niektóre wręcz wstrząsające, towarzyszyła temu nastrojowa muzyka. Niektórzy z nas dali się ponieść emocjom i zaczęli podrygiwać w tempo muzyki. Ostatnie utwory towarzyszyły nam przy tańcu na środku we wspaniałej zabawie.

17 października b.r. w Gimnazjum Publicznym im. Arkadego Fiedlera w Dębnie odbył się
koncert profilaktyczny z przesłaniem dotyczącym śmiercionośnych dopalaczy zespołu “Old Stars”. Opowiedziane zostały przejmujące historie ludzi po zażyciu tego specyfiku, niektóre wręcz wstrząsające, towarzyszyła temu nastrojowa muzyka.
Na 6 i 7 godzinie lekcyjnej uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się na halę sportową, na której odbywało się spotkanie.
Koncert rozpoczął przebój “Czerwono-Czarnych”. Następnie Gabriela Sobczyk wraz z”Old Stars wykonali piosenkę “O mnie się nie martw”, a wspaniały wokal dziewczyny od razu ożywił publiczność. Koncert podzielony został na 4 bloki. Pierwszy dotyczył piosenek lat 60- najczęściej odgrywane były ciekawe piosenki “Czerwono-Czarnych”.
Blok drugi otwierał tak zwany “Protest Song” i został poruszony temat dopalaczy. Dowiedzieliśmy się, że jest kolejny wynalazek niszczący zdrowie, stworzony z substancji psychoaktywnych, które producenci tak wybierają, że powodują zachowania jak po twardych narkotykach. Na niektórych opakowaniach można przeczytać podobną treść do tej: “Są to produkty kolekcjonerskie. Spożywanie ich na własną odpowiedzialność.”
Zostały nam również opowiedziane historie różnych ludzi, mających styczność ze szkodliwymi substancjami, jakimi są dopalacze, z nieodwracalnym skutkiem, np. wzmianka o 26-letnim Damianie, który zaczął eksperymentować z nimi, oczywiście skończyło się to jego śmiercią lub
też o mężczyźnie, który nie panując nad sobą i będąc pod wpływem szkodliwego produktu, zamordował swoją 5- letnią córkę.
Trzeci blok rozpoczęła piosenka Celin Dion “I’m love” oraz przebój Katarzyny Bolkowskiej “Pretty women” w wykonaniu zespołu wraz z Gabrielą Sobczyk. Stary poczciwy rock and roll. W ostatnim bloku pt. “Muzyka współczesna” zawarto wiele dobrze nam znanych piosenek,  np. “Naucz mnie” lub “Jedna z gwiazd”.
Niektórzy z nas dali się ponieść emocjom i zaczęli podrygiwać w tempo muzyki. Ostatnie utwory towarzyszyły nam przy tańcu na środku we wspaniałej zabawie.
Uważam, że koncert był udany i trafił w gusta uczniów naszej szkoły. Nie mogą się doczekać
kolejnego, a zabawa jaka się odbyła podczas akcji, zostanie na długo przeze mnie zapamiętana, jak i informacje na temat szkodliwości oraz skutków zażywania dopalaczy, które skutecznie zostały nam przybliżone.