naukasesja.jpg

Wiele z nas ma problem z tym,jak efektownie się uczyć.W tym artykule przedstawie wam moje sposoby.

Pierwszym ważnym aspektem jest uporządkowane miejsce pracy.Warto jest otworzyć okno,zapalić świeczkę,czy wosk zapachowy i pozbyć się z zasięgu wzroku wszelkich rozpraszających przedmiotów takich jak:telefon,tablet,komputer.Ucz się z pozytywnym nastawieniem i staraj się robić to w tej porze dnia,w której masz dobry humor.

Podziel informację,które musisz przyswoić na kilka części,rozplanuj je na kilka godzin,lub dni,tak by było ci wygodnie.Warto zaopatrzyć się w różne,ciekawe akcesoria,dzięki którym nasza nauka nie będzie nudna.Rób staranne,dokładne notatki,ale nie skupiaj się na zbędnych szczegółach,bo będzie ci trudniej zapamiętać te istotne.

Ja jestem wzrokowcem,dlatego naukę ułatwiają mi różne kolory,rysunki,zaznaczenia,podkreślenia,czy po prostu uporządkowanie notatek.Spróbuj zwrócić na to uwagę,a gwarantuję,że zapamiętasz więcej.Odkąd pamiętam używam karteczek samoprzylepnych.Zapisuje na nich najważniejsze daty,słówka,definicje i umieszczam na tablicy korkowej.

Osobom,które uczą się poprzez słuch,bardzo polecam prosty,ale sprawdzony sposób.Wystarczy czytać głośno informacje,których musicie się nauczyć i nagrać to na dyktafon.Następnie odtwarzajcie nagranie kilkukrotnie.

Możesz poprosić rodziców,rodzeństwo,czy przyjaciół o to,aby przepytali cię z tego czego się nauczyłeś.Dzięki temu,będziesz wiedzieć co musisz jeszcze powtórzyć,a na co zwrócić szczególną uwagę.

Pamiętaj,że kilkugodzinna nauka nie wpływa dobrze na twój mózg.Warto przyswajać wiedzę stopniowo,robiąc sobie kilkuminutowe przerwy.W tym czasie możemy coś zjeść,posłuchać muzyki,czy wybrać się na krótki spacer.

Dodatkowo najważniejsze jest pozytywne nastawienie,o czym nie zapominajcie!