IMG_1188 (2).JPG

Wakacje mijają tak szybko… Niezapomniane chwile, wspomnienia, które na zawsze zostaną w naszej pamięci. Zrobione zdjęcia i pamiątki, które przywozimy z wycieczek, aby na zawsze uwiecznić nasze wędrówki po świecie. Pewnie wielu z Was gdzieś wyjechało na wakacje i tak jak ja mają w pamięci niezapomniane chwile. Ja chcę opisać Wam moje wrażenia z pobytu w litewskim kurorcie.

Odwiedziłam miasto, które kojarzy się wszystkim z miejscowym, popularnym uzdrowiskiem i Aquaparkiem. Byłam w Druskinkai. Druskinkai to litewskie miasto położone nad brzegiem Niemna. Jest to najnowocześniejsze i największe uzdrowisko na Litwie. Występują tam liczne źródła mineralne i pokłady borowiny. Druskinkai jest pięknym miastem pełnym kwiatów, parków i ogrodów. Każdy turysta znajdzie tam dla siebie odpowiednie miejsce do wypoczynku. Dla osób, które uwielbiają wodę, różnego typu zjeżdżalnie, sauny i atrakcje z tym związane , Aquapark jest wymarzonym miejscem do tego. Turyści, którzy są miłośnikami zimowego sportu takiego jak narty i snowboard mają możliwość przejechania się górską kolejką , która prowadzi prosto do Snow Areny. Budynek ten udostępnia narciarzom wypożyczalnię sprzętu i oczywiście jazdę na nartach. Wszelkiego rodzaju wypożyczalnie rowerów, skuterów elektrycznych są w zasięgu ręki. Przepiękny park linowy dla miłośników wspinaczki oraz wiele ścieżek rowerowych dla ludzi lubiących jazdę rowerem po parkach i lasach. Olbrzymi tor gokartowy także robi wrażenie. Po rzece Niemen można przepłynąć się statkiem, jak również innego typu łodziami, które są do wypożyczenia.

Moje wakacje należą do udanych. Odwiedziłam miejsce bardzo urokliwe i piękne. Wszelkiego typu atrakcje są głównym atutem tej okolicy. Na pewno na długo zapamiętam to miasto i w przyszłości postaram się je odwiedzić. Szczerze namawiam wszystkich podróżników do odwiedzenia tego bajecznego miasta.