family2742737_640.jpg
fot.pixabay.com/ _Kardinal_

Jest już wiosna, można powiedzieć nareszcie dni są dłuższe i cieplejsze. Jedną z rzeczy za którą tęsknię zimą jest rower. Nadszedł czas żeby go wyciągnąć z garażu i przygotować do wycieczek. Tak bardzo cieszę się, że w wolnym czasie razem z rodzicami i bratem wsiądziemy na rowery i ruszymy przed siebie zwiedzając nasze małe, zielone miasto i jego okolice. Rodzice zabierają plecak z prowiantem, my dostajemy bidony z wodą i korzystając ze ścieżek rowerowych jedziemy do wyznaczonego celu.

Wypady rodzinne czasami kończą się na działce, gdzie z dala od ruchu ulicznego i hałasu możemy pobujać się na hamakach, huśtawce, a jak jesteśmy głodni rozpalić grill. W tym zacisznym miejscu z bratem chętnie gramy w badmintona, kopiemy piłkę, a nawet śpiewamy i opowiadamy dowcipy. Kiedy już odpoczniemy to wracamy do domu. Innym razem jedziemy na dłuższą wycieczkę. Te choć zdarzają się rzadziej lubię najbardziej. Jedną chciałabym Wam opisać była to wyprawa do Kazimierza Dolnego. Z Puław do Kazimierza Dolnego prowadzi zielony szlak, o długości około 12 km. Trasa biegnie wałem przeciwpowodziowym wzdłuż Wisły. Jest to piękna okolica z licznymi punktami widokowymi, czyli miejscami gdzie można odpocząć i nabrać sił na dalszą jazdę. Odpoczywając podziwiamy rzekę i jej piękny brzeg, ozdobiony gdzieniegdzie małymi jeziorkami. Najtrudniejszy odcinek jest między Bochotnicą a Kazimierzem Dolnym. W tym miejscu musieliśmy prowadzić rowery, ponieważ jest tam tylko wąski chodnik i bardzo ruchliwa ulica. Mimo tego gdy zobaczyliśmy znów Wisłę i stare budynki miasta na naszych twarzach pojawiły się uśmiechy. Dojechaliśmy do celu. Spacerując uliczkami miasteczka podziwialiśmy budynki. Skusiliśmy się na pyszne lody i oczywiście koguty, symbol Kazimierza Dolnego. Gdy mieliśmy już wracać to wsiedliśmy na rowery i tym samym szlakiem wróciliśmy do Puław. Był to super dzień.

Zachęcam Was do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jak tylko znajdziecie wolną chwilę to tak jak ja wsiadajcie na rower i podziwiajcie swoje miejsce zamieszkania.

Julita Paprocka

źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/rodzina-wakacje-dzieci-las-2742737/[dostęp z dnia: 18.05.2019]