Alexas_Fotos.jpg
fot.pixabay.com/Alexas_Fotos

Przyjaźń to najważniejsza rzecz w życiu człowieka. Każdy powinien mieć przyjaciela: jednego albo wielu. Ja również posiadam przyjaciół, w każdym razie tak mi się wydaje.

Kolegą, z którym się przyjaźnie od bardzo dawna jest Bartek. Znamy się od przedszkola. Szybko zaczęliśmy robić wszystko razem. Bawiliśmy się, leżakowaliśmy obok siebie, chodziliśmy razem z przedszkola do domu. Wspólnie robiliśmy prawie wszystko. Pamiętam, kiedy pewnego dnia zakradliśmy się do przedszkolnej kuchni i wzięliśmy sobie do jedzenia marchewki i kromki chleba. Niestety nasza pani nas przyłapała i razem dostaliśmy niezłą burę. Na spacery chodziliśmy w jednej parze, na placu zabaw byliśmy zawsze w tym samym miejscu.

Poszliśmy również do tej samej pierwszej klasy. Siedzieliśmy w jednej ławce i znowu wszystko robiliśmy razem. Graliśmy role w przedstawieniach, razem odrabialiśmy lekcje lub właśnie nie mieliśmy pracy domowej. Dołączyło do nas dwóch kolegów Maciek i Kacper. I tak nasza paczka powiększyła się. Teraz to głównie razem bawimy się, jeździmy na rowerach, deskorolce. Często rozrabiamy, wtedy za nasze psoty odpowiadamy wszyscy.

Fajnie jest mieć przyjaciół. Każdy każdego obroni, pomoże w trudnych chwilach. I najlepsze jest to, że jesteśmy ciągle razem. Mam nadzieję, że nasza przyjaźń będzie trwała bardzo długo.

Bartłomiej Kareta

źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/przyjaciele-razem-przyja%C5%BA%C5%84-3408314/[dostęp z dnia: 24.03.2019r.]