received_2394431117444849.jpeg

Jak mówi arabskie przysłowie: “Ten, kto żyje widzi dużo, ten, kto podróżuje widzi więcej”

Podróżowanie ma w sobie ogromną moc. Wyprawy niekoniecznie muszą być dalekie, czy drogie.  Wystarczy wybrać się do lasu, na łąkę czy do parku. Dzięki nim możemy łatwo zapomnieć o szarej rzeczywistości, codziennych problemach, cieszyć się pięknem przyrody, pooddychać świeżym powietrzem.
“Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki.” – Martyna Wojciechowska
Czasami podróże, te bardziej odległe wymagają od nas większych przygotowań. Dalszą podróż trzeba zaplanować, przeznaczyć większy budżet, zdobyć dodatkowe informacje o danym miejscu. Jednakże wartość takich podróży jest dla nas nieoceniona. Dzięki nim pogłębiamy naszą wiedzę, poznajemy nowe kultury, obyczaje, poznajemy zupełnie inny świat.
“Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze, a stajemy się bogatsi.”  (anonim)
Podróżowanie można porównać z czytaniem książek. Czytając ciekawą historię, przenosimy się do innej rzeczywistości. Żyjemy jakby podwójnym życiem. Pięknie na ten temat wypowiedział się św. Augustyn:
“Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę.”
Podróżowanie stanowi dla nas ogromną wartość. To, co zobaczymy, tego nikt nam nie odbierze. Stajemy się o wiele bogatsi. Zdjęcia, pamiątki, nowo poznani ludzie będą częścią naszych wspomnień.

W całym swoim życiu zwiedziłam wiele ciekawych zakątków naszego kraju. Jednak moim marzeniem od zawsze była podróż do Australii. Wiele czytałam o tym niezwykłym kontynencie, bardzo mnie fascynuje i ciekawi. Postaram się zrobić wszystko, by spełnić swoje marzenie.
“Podróżować to żyć.” – H.Ch.Andersen