W ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Młodzieżowi Radni opracowali i zgłosili do programu własny projekt. Aby zgłosić swój pomysł radni uzyskali zgodę Burmistrz Zdzieszowic Pani Sybili Zimerman.

Projekt „Młodzieżowe COOL” dotyczy rozbudowy i renowacji już istniejącego w Zdzieszowicach skateparku oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół. Stworzenie odpowiedniej infrastruktury z ławkami, stolikami i miejscem na ognisko czy organizację pikniku młodzieżowego. Zrealizowanie zadania rozwiąże także problem zbyt dużej ilości osób korzystających z pojedynczej rampy co jest niebezpieczne i zagraża użytkownikom.

Inicjatywa zwraca uwagę na młodzież która tak naprawdę nie ma miejsca, w którym mogłaby się spotykać w wolnych chwilach, przy okazji aktywnych form wypoczynku. W przyszłości miejsce może być wykorzystane jako kultowe miejsce spotkań-centrum młodzieżowe.

10 marca 2017 r. projekt został wysłany do Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Jeżeli przejdzie pomyślnie weryfikację następnym krokiem będzie głosowanie mieszkańców powiatu krapkowickiego.

W trakcie pisania wniosku młodzi radni z Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego i młodzież Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach aktywnie współpracowali. To była prawdziwa obywatelska burza mózgów!