W poniedziałek, 18 lutego, w ostatnim meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała u siebie ze Śląskiem Wrocław.

W weekend 15-17 lutego na polskich boiskach rozgrywała się 22. kolejka Lotto Ekstraklasy. W ostatnim spotkaniu przy ul. Władysława Reymonta Wisła Kraków pokonała 1:0 (1:0) Śląsk Wrocław . Wynik meczu pod koniec pierwszej połowy meczu ustalił kapitan wiślaków.

Kolejna runda

To już druga seria meczów w rundzie wiosennej 2018/2019. Tydzień wcześniej Biała Gwiazda przegrała 2:0 z Górnikiem Zabrze po dwóch bramkach Matrasa. Nie był to udany debiut nowej drużyny.

“Miłość większa od milionów. Kuba, wreszcie witaj w domu”

Już w swoim drugim meczu kapitan Wisły, Jakub Błaszczykowski, strzelił bramkę. Pod koniec pierwszych 45 minut pewnie pokonał bramkarza Śląska z rzutu karnego. Widać, że reprezentant Polski się “rozkręca”.

Piątek dniem tygodnia?

Wszystko, co obecnie dzieje się w świecie piłki nożnej, jest skutecznie przyćmione przez Krzysztofa Piątka. Reprezentant Polski, a na co dzień piłkarz AC Milan-u, błyszczy we włoskiej Serie A. Polski “snajper” wyceniany jest na 60-100 milionów euro. Sporo spekuluje się też o tym, kto zagra jako podstawowy napastnik w zbliżających się meczach eliminacji do Euro 2020?

Szlagier… Polski

Już w sobotę, 23.02.2019, odbędzie się hitowy mecz tej kolejki. W Poznaniu Lech podejmie Legię Warszawa. Spotkanie poprowadzi Tomasz Musiał. Nie będzie to Szymon Marciniak (Płock), który kilka razy “podpadł” już kibicom i fanom Kolejorza. Wielu ekspertów jest ciekawych, jak bardzo przyda się system wideoweryfikacji VAR.