IMG_20190115_183857.jpg

Ostatnio odwiedziłam z moją rodziną bardzo ciekawe miejsce, jakim jest grota solna „Sollan” w Poznaniu. Kiedy tylko znalazłam się w środku, zachwycił mnie wygląd pomieszczenia. Wszystkie ściany stworzone były z cegieł z soli himalajskiej, a podłoga obficie posypana była solą z Kłodawy, zaś z sufitu wyrastały świecące się stalaktyty. W grocie odbywają się seanse trwające 55 minut, w trakcie których można się zrelaksować i posłuchać muzyki klasycznej. Dodatkowo przebywanie w takim miejscu dobrze wpływa na organizm, ponieważ sól ma właściwości lecznicze.

Jeżeli masz alergię, obniżoną odporność, infekcję układu oddechowego lub męczą cię smog, chroniczny stres, problemy krążeniowe, niedoczynność tarczycy i problemy skórne, a także jeśli potrzebujesz odprężenia i odpoczynku, to warto wybrać się właśnie do groty solnej.

Zadziwiający jest także fakt, że w recepcji można kupić cukierki solne w różnych smakach, które wcale nie są takie słone, lecz bardzo dobre.

„Sollan” znajduje się w Poznaniu przy ulicy Warszawskiej 25 i jest czynny codziennie od 11 do 21. Ma też swoją własną stronę internetową www.sollan.pl, na którą polecam zajrzeć, aby poznać szczegóły.

Podsumowując, bardzo serdecznie polecam wszystkim odwiedzenie tego miejsca i chwilę odpoczynku w naszym zabieganym świecie.