20190617_113114.jpg

W tym roku nasza świetlica zorganizowała międzyświetlicowy konkurs plastyczny zatytułowany “Maj – miesiącem malowniczych miejsc Polski”.

Jego organizatorka, wychowawczyni pani Danuta Rozbicka, chciała w ten sposób podsumować cykl zajęć poświęconych obchodom setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci miały za zadanie zaznajomić się z ciekawymi zakątkami naszego kraju w najpiękniejszym miesiącu maju, a następnie dowolną techniką przedstawić je na kartce papieru. Wśród prac, które zostały nadesłane do naszej szkoły, znajdowały się wielkopolskie łąki, pastwiska owiec na tle tatrzańskich gór, mazurskie jeziora z ich wodnymi mieszkańcami czy morze Bałtyk  z charakterystyczną dla siebie zabytkową budowlą.

Jury w składzie wychowawczyń świetlicy po wnikliwej analizie wyłoniło zwycięzców, przyznając każdemu z nich pamiątkowe dyplomy i wyróżnienia oraz nagrody. I tak miejsce I zajęła Zosia Stachowiak z kl. II z SP nr 82, miejsce II przypadło Agacie Burzyńskiej z kl. I z SP nr 42, a III miejsce otrzymała Zosia Bieńkowska z kl. V z SP nr 9. Poza tym wyróżnienia trafiły do: Oliwii Panek z kl. II z SP nr 9, Doroty Dymalskiej z kl. I z SP nr 11 oraz Patrycji Czerkowskiej z kl. I z SP nr 11. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!