IdealneprezentynaDzienMatkisubiektywnywyborredakcji.jpg

“Mamusiu, kiedyś cud się stał
Bóg w ręce twe me życie dał
Pod twoim sercem moje bić zaczęło…”

Mama to osoba, którą jako pierwszą poznaliśmy, jako pierwszą pokochaliśmy, i jako pierwszej zaufaliśmy. Matka to najważniejsza osoba w naszym życiu, która właśnie nam to życie dała.
Dwudziestego szóstego maja w naszym kraju obchodzone jest święto Matki, dlatego właśnie dziś mój artykuł będzie poświęcony właśnie Im.
Matka już od dawna była bardzo ważną osobą w życiu każdego człowieka, a zwyczaj świętowania narodził się już w dawnych czasach. Już w starożytnej Grecji i Rzymie celebrowano matki, jako symbol płodności i urodzaju. Jednak powrót tego święta miał miejsce w USA dopiero pod koniec XIX wieku. Zostało ono spopularyzowane za sprawą aktywistki społecznej, Anny Javis, która chciała w ten sposób uczcić swoją matkę i inne kobiety wychowujące dzieci. Na początku święto było nazwane przez nią „Dniem Matczynej Pracy”, potem abolicjonistka i działaczka społeczna Julia Ward Howe wymyśliła „Dzień Matek dla Pokoju”. Wkrótce Dzień Matki stał się ustanowionym przez Senat Stanów Zjednoczonych świętem narodowym i do dzisiaj Amerykanie obchodzą je w drugą niedzielę maja.
W Polsce Dzień Matki również jest bardzo ważnym i popularnym świętem. Nagłośniany jest w telewizji, radiu itp. W mojej szkole co rok organizowana jest uroczystość z tej okazji. Wszystkie dzieci, i te małe, i te duże, przedstawiają, śpiewają, tańczą i recytują wierszyki swoim mamom. Tak ważne jest dla nich, aby w tym dniu ich mama była zadowolona. Aby wyrecytować wiersz bez pomyłki, a piosenki były melodyjne i w rytm zaśpiewane. Serce się nam raduje, jak widzimy, że niektóre wycierają oczy ze wzruszenia.
Matka jest osobą, którą każdy powinien doceniać. Ona jedna jest z nami w tych dobrych i złych chwilach. W tych radosnych i smutnych momentach. To osoba, która cieszy się z naszych sukcesów i płacze, kiedy my płaczemy  przeżywając jakąś porażkę. Moim zdaniem Matka to również osoba, której należy się poszanowanie. Ona jedyna wie, jakie to uczucie, gdy przychodzimy na świat. Jaki to ból, poświęcenie, a zarazem szczęście. Ale nie zawsze matka to osoba, która nas urodziła. Zdarza się również, że matka to osoba która nas wychowała, ale nie urodziła. Taka osoba, która zastępuje rodzicielkę, to niewątpliwie matka. Dlatego takim osobom należy się szacunek i miłość jak prawdziwym mamom. A czy nasze wychowawczynie, nauczycielki to nie takie nasze szkole mamusie? W szkole to one nas prowadzą, doradzają, niekiedy karcą i wskazują poprawną drogę. Dlatego wszystkim matkom należy się szacunek i bezgraniczna miłość. Osobiście nie wyobrażam sobie życia bez mojej mamy. To dla mnie niewątpliwie najważniejsza osoba na świecie. Dzięki niej chce mi się dobrze uczyć, pisać właśnie takie artykuły, bo ona stoi za mną murem. Popiera wszystkie moje decyzje, czasem je korygując. Kocham ją i ten artykuł jest przede wszystkim dla niej. Pamiętaj o tym MAMO !
Dziś obchodzimy Dzień Matki, dlatego nie zapomnijcie o swoich mamusiach i pozwólcie im w tym dniu na chwilę odpoczynku oraz spokoju, a wszystkim mamusiom życzę wszystkiego najlepszego w tym dniu. Pamiętajcie, że jesteście dla nas najważniejsze na świecie, nawet wtedy kiedy nie zawsze to okazujemy.