W niedzielę, 16 grudnia 2018 r., Lech Poznań rozprawił się z Zagłębiem w Sosnowcu i powrócił do Poznania z kompletem punktów. Sosnowiczanie doznali dotkliwej porażki 0:6 i to na własnych śmieciach.

W niedzielę 16 grudnia 2018r. na Stadionie Zimowym w Sosnowcu Zagłębie przegrało z Lechem Poznań 0:6. Niby nic nowego, bo zdążyliśmy się przyzwyczaić, że ostatnia drużyna w lidze nie wygra, ale Lech ustanowił dwa rekordy.

Mimo wysokiego zwycięstwa, to Lech skorzystał tylko z sosnowickiego prezentu w postaci braku skuteczności rywala. Gospodarze po 23 minucie gry mieli 80% posiadania piłki i kilka 10o% sytuacji. Jednak nie potrafili ich wykorzystać.

Niebiesko-Biali ustanowili dwa rekordy. Pierwszy to rekord zdobytych bramek przez Lecha na wyjeździe w meczu na poziomie Ekstraklasy. Drugi to również klubowy, chodzi o najmłodszego strzelca. Filip Marchwiński zdobył gola w 86′ minucie (0:6) w wieku 16 lat i 52 dni. To najmłodszy strzelec Lecha.

Tymczasem z Włoch… Dawid Kownacki, wychowanek Lecha wystosował list do Filipa Marchwińskiego. Lider polskiej reprezentacji U-17 otrzymał przestrogę dot. “szybkiego” transferu. Napisał, iż Marchwiński powinien powoli i ostrożnie stawiać kroki w kwestii zmiany klubu. Kownacki ma na myśli, że on szybko odszedł z Lecha i to spowolniło rozwój jego kariery. Był tak ambitny, że ciągnęło go za granicę, do innej ligi i, jak sam twierdzi, to był błąd, ponieważ pojawiła się presja. Przekonuje też, że jeśli zostałby jeszcze w Poznaniu, to teraz grałby w o wiele lepszej drużynie. Zobaczymy. jakie wnioski wyciągnie młody Marchwiński.

Strzelcy bramek: Robert Gumny 22′, Chrystian Gytkjear 41′, Tymoteusz Klupś 50′, Joao Amaral 79′, Filip Marchwiński 86′.

*Zdjęcie pochodzi ze strony: pixabay.com/pl/pi%C5%82karz-pi%C5%82ka-pi%C5%82ka-no%C5%BCna-gra%C4%87-1396740/