Setubal.jpg
Setubal!

Macie swoje zwierzątko? Ja mam pieska, którego bardzo kocham. Posiadanie takiego zwierzaka to z jednej strony wielka przyjemność a z drugiej wielka odpowiedzialność.

Od dwóch lat mieszkańcem mojego domu jest mały biały pies. Wabi się Setubal. Urodził się 17 marca 2016 roku. Jest maltańczykiem. Setubal ma włosy zamiast sierści i uwielbia się czesać i  suszyć suszarką. Kiedy jest cały mokry to wygląda jak szczurek z dużymi oczami. Jego kolor włosów to śnieżnobiały. Ma bardzo czarne oczy i czarny nosek. Posiada też ostre pazurki i krótkie łapki. Nie jest duży ani mały. Jest w sam raz na mojego pieska.

Umie robić dwie sztuczki takie jak : stanie na dwóch łapach i dawanie łapki. Nie cierpi jak go się tarmosi. Ale lubi zabierać moje skarpety. Może czasami zdarzyć mu  się zawarczeć. Uwielbia długie spacery. W moim domu Setubal ma własną ściankę ze zdjęciami. Jego ulubionym zajęciem jest wylegiwanie się na dywaniku przy kanapie lub pod stołem.

To bardzo towarzyski pies. Lubi ganiać za osiedlowymi kotami- Rudaskiem i Czarnusiem. Trudno go wtedy dogonić.

Bardzo lubię mojego pieska, bo wiem, że  on  stanie w mojej obronie rycząc  jak dzielny lew.

Polecam takiego przyjaciela ale pamiętajcie , ze wymaga on opieki. Pięknie potrafi się odwdzięczyć, machając radośnie ogonkiem.

Paulina Łazuga