Kamil Stoch.jpg

W niedzielę, 25 marca 2018 w słoweńskiej Planicy konkursem indywidualnym zakończył się sezon skoków narciarskich 2017/1018. Zwycięzcą Pucharu Świata został Kamil Stoch.

Kamil Stoch dwukrotnie triumfował w Planicy. Oprócz niego skakali tam też Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Piotr Żyła i Jakub Wolny. Biało-Czerwoni zajęli w ostatniej “drużynówce” 4 miejsce. Lepsi okazali się Austriacy, Niemcy i Norwegowie.

Stoch wygrał wszystko, co było do wygrania, za wyjątkiem MŚ w lotach narciarskich i pierwszego konkursu na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Łupem Polaka padły konkursy PŚ, Turniej Czterech Skoczni, turniej Raw Air i drugi konkurs olimpijski.

Polskim skoczkom pomagał Stefan Horngaher. Trener z Austrii przedłużył kontrakt z Polskim Związkiem Narciarskim, co z pewnością bardzo cieszy wszystkich kibiców.

Niezwykle udany sezon za nami. Teraz zawodnicy odpoczywają i nabierają sił na najbliższe miesiące. Miejmy nadzieję, że jeszcze wiele razy – dzięki ich skokom – usłyszymy “Mazurek Dąbrowskiego”.

Źródło zdjęcia: http://www.sport.pl/skoki/51,65074,23187958.html?i=0