15.jpg

Dnia 15 października w naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny pt. „Śniadaniówka pełna zdrówka” zorganizowany przez panią Annę Kubas.

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie i wypełnienie pojemnika na szkolne śniadanie zdrowymi produktami spożywczymi. Dzieci miały także okazję do stworzenia makiet Piramidy Zdrowego Żywienia aktualnie obowiązującej na świecie (z 2017 r.) w formie plakatów. Wymyślały również hasła dotyczące zdrowego stylu życia i spisywały je w ozdobnej formie na kolorowych kartkach.

Cykl zajęć poprzedzony był pogadanką na temat zasad zdrowego odżywiania. Dzieci wraz z wychowawczynią przypominały sobie o konieczności odpowiedniego nawadniania organizmu oraz co należy jeść, aby być zdrowym.

Szczególną uwagę zwrócono na konieczność jedzenia warzyw i owoców, które powinny stanowić podstawę naszej codziennej diety. Są one bowiem źródłem witamin, minerałów, błonnika oraz antyoksydantów chroniących odporność człowieka. Podczas zajęć dzieci uświadomiły sobie także ważną rolę aktywności fizycznej we wspomaganiu własnego ciała – w spalaniu kalorii i ochronie serca. Rozmawiały o zdrowym stylu życia,
w którym tak ważne jest dbanie o formę, chodzenie na spacery, bieganie czy regularne odwiedzanie pływalni lub siłowni.