mms_20170713_153940.jpg

Moja pasja może wydawać się odległa, dziwna i nietypowa. Jednak opowiem Wam dziś o niej i, kto wie, może nawet trochę kogoś zaciekawię. To sport związany z wodą, o czym dowiecie się w dalszej części artykułu. Bardzo niewiele osób ma wiedzę na jego temat. Wiąże się on z takimi pojęciami, jak żagiel, szoty czy ster.

Domyślam się, że już wiecie, iż chodzi o żeglarstwo.

Jestem zawodnikiem Żeglarskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego. Trenuję na akwenie Jeziora Kierskiego. Regularnie startuję w regatach i systematycznie uczestniczę w treningach. Każdy weekend od kwietnia do października poświęcam mojemu hobby.  Czas, jaki spędzam na żaglówce, a dokładnie na “Optimiście”, bo tak zwie się łódź mojej klasy, to średnio 32 godziny miesięcznie. Nie traktuję tego jako kary czy obowiązku. W trakcie pływania nie myślę; ja czuję.

Każda pasja jest inna. Każda z nich ma swój urok. Uważam, że nie ma pasji, która nie zasługuje na szacunek. Niektóre z nich są popularne, jak np. piłka nożna. Inne mniej znane, jak skoki narciarskie.

Ktoś kiedyś powiedział: “Jeśli robisz to, co kochasz, to nie przepracujesz ani sekundy”. Sądzę, że to prawda; każdy może to sprawdzić na własnej skórze.

Żeglarstwo jest coraz mniej “dostępne”. Obecnie jest bardzo mało zawodników poniżej 15 roku życia. Dzięki uprawianiu tej dyscypliny możemy zwiedzić wiele rejonów Polski – od Giżycka na wschodzie w województwie warmińsko-mazurskim, aż po województwo lubuskie na zachodzie.

Drodzy czytelnicy, każdy z Was może zacząć przygodę z żeglarstwem. Polecam je wszystkim, jest to sport wymagający, ale satysfakcjonujący. Wbrew stereotypom nie jest  to skomplikowane.

W tym roku sezon dobiegł już końca, ale na wiosnę zacznie się kolejny.

Zwieńczeniem sezonu będzie gala rozdania nagród dla trenerów, komandorów i klubów. Każdy z nagrodzonych zasłużył się na swój sposób, każdy może być z siebie dumny.

Powiem krótko – jeśli lubisz wiatr, wodę, słońce i rywalizację, żeglarstwo jest właśnie dla Ciebie. Zacznij swoją przygodę ze sportem już od przyszłego sezonu. Polecam i zapraszam na jeziora, oczywiście.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz wiedzieć więcej na temat mojej pasji, bądź cierpliwy. Niedługo pojawią się kolejne teksty o żeglarstwie.