17361808_262185367574507_4361609233984500212_n.jpg

Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Radę Rodziców i szkolny wolontariat na stałe wpisał się w tradycję ,,Dwójki”.

W dniach 18-19 marca w naszej szkole odbył się  Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Radę Rodziców i szkolny wolontariat. Uczniowie razem z rodzicami w godzinach od 9:00 do 17:00 sprzedawali przeróżne ozdoby wielkanocne, które wcześniej przez długie tygodnie przygotowywali w domu i na zajęciach szkolnych. Wybór ozdób był ogromny. Zachwycały one swoim wyglądem oraz pomysłowością. Na stoisku dominowały króliczki i jajka wielkanocne oraz piękne, ręcznie wykonane palmy.

Piękne palmy kusiły wszystkich różnymi kolorami... Pisanki wykonane przez uczniów. Ciekawe świeczniki. Niepowtarzalne stroiki wielkanocne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zajączki zachęcały do kupienia.

Mieszkańcy naszej miejscowości nie zawiedli i chętnie odwiedzali stoisko z ozdobami.

Podczas kiermaszu w sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki w piłkę ręczną dziewcząt o puchar Wójta Gminy Małkinia Górna.

W drugim dniu kiermaszu został rozstrzygnięty konkurs na ,,Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną” zorganizowany przez Radę Rodziców. Zwycięzcom zostały wręczone ciekawe nagrody, a wszystkim uczestnikom dyplomy.

Kiermasz Wielkanocny jest przykładem wspaniałej działalności całej społeczności szkolnej: dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli. Oby więcej takich inicjatyw.