grass2616911_960_720.jpg

W niedzielę, 3 marca 2019 roku, Lech w Poznaniu zagrał w meczu przyjaźni z Arką Gdynia.

W ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy Lech pokonał skromnie Arkę 1:0 (1:0). To nie był mecz popisowy, a raczej bardzo przeciętny występ. Portal internetowy wp.pl uznał to spotkanie za mecz rozegrany w haniebnym stylu.

O ile kibice może i mieli “klasę”, to piłkarze wręcz odwrotnie

Choć poznaniacy odnotowali zwycięstwo, to wątpię, by kibice je “mieli”. Mecz był nudny, nieciekawy i bez większych emocji. Arka, mimo iż miała posiadanie piłki ok. 60%, a Lech ok. 30%, nie była w stanie zbytnio zagrozić bramce Buricia.

Legia w gonitwie do Lechii? Sensacja w Białymstoku. Lanie w Sosnowcu, Płocku i Krakowie oraz niewiadoma w Lubinie

Po porażce z Lechem w prestiżowych derbach Legia dopisała sobie trzy punkty, pewnie wygrywając w Warszawie z Miedzią Legnica 2:0 (1:0). Sensacyjnie w tej kolejce Górnik Zabrze zremisował z “Jagą” 2:2 (1:1). Choć to Jagiellonia zaczęła strzelanie, to goście potrafili się podnieść i doprowadzić do wyrównania. Tymczasem kubeł zimnej wody został wylany na piłkarzy Korony Kielce, którzy mecz kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce Alvareza i ulegli Zagłębiu Sosnowiec 4:1! Wielką passę zwycięstw Cracovii Kraków, w tym pokonanie Legii w Warszawie 2:0, przerwała Wisła Płock. W Płocku działy się istne cuda. Wiślacy kończyli mecz w dziewiątkę! Po dwóch czerwonych kartkach Dźwigały i Stefańczyka. Ponadto mecz skończył się 3:2 (1:1), a wynik ustalił Dominik Furman z rzutu karnego w doliczonym czasie gry (92 minuta), co musiało być bolesne dla “Pasów”. Pogoń Szczecin natomiast wygrała 2:3 (0:2) w Krakowie z Wisłą. Było to duże zaskoczenie, bo wydawało się, że Pogoń pewnie wygra, ale Vullnet Basha postraszył gości, strzelając dwie bramki w 86′ i 89′ meczu.

W poniedziałek, 4. marca, o 18.00 na wyjeździe Lechia Gdańsk zagra z Zagłębiem Lubin. Czekamy na wynik tego meczu.

Źródło zdjęcia: pixabay.com/pl/photos/trawa-trawnik-pole-sportowych-2616911/ [dostęp: 04.03.2019]

Źródło filmu: https://pixabay.com/pl/videos/pi%C5%82ka-no%C5%BCna-sportowych-pi%C5%82karz-10783/

(Przedstawiony film nie jest oczywiście fragmentem żadnego meczu polskiej ligi)