themilitary2536694_1920.jpg

Jak co roku – 11 listopada.

Jak co roku, nieprzerwanie od zakończenia I wojny światowej, Polacy obchodzą Święto Niepodległości. Nie zawsze było to święto państwowe, ale Polacy zawsze pamiętali o tych wydarzeniach, gdy Europa była pogrążona w wojnie. Komunistyczny reżim zniósł to święto, ale nie zapomnieliśmy o nim. Wielu rządom na przestrzeni lat niezwykle zależało, żeby zniszczyć pamięć o 11 listopada 1918 i takich postaciach jak Józef Piłsudski.

Szkolna tradycja

Jak co roku, w każdej szkole, odbędą się apele. Część z nich, a nawet większość, zawrze w nich część artystyczną. U nas będzie podobnie. Trwają gorączkowe próby, ale jak było, zdradzimy dopiero po fakcie.

Długi weekend

Przez to, iż 11 listopada wypada w poniedziałek, podłączy się on do weekendu, przez co będziemy mieli 3 dni wolnego. Warto o tym wspomnieć, bo następne wolne dopiero pod koniec grudnia…

Szereg imprez

Ponieważ jest to święto państwowe,  władze m.in. głowa naszego państwa – Andrzej Duda, wezmą udział w uroczystościach państwowych w stołecznej Warszawie. Jest to szczególnie ważny dzień dla Wojska Polskiego, które zorganizuje wiele wydarzeń w bardzo wielu jednostkach.

źródło zdjęcia: pixabay.com/pl/photos/wojsko-%C5%BCo%C5%82nierz-wojskowy-armia-2536694/