Jestem kibicem Kamila Stocha, polskiego skoczka narciarskiego.
Skoki narciarski zacząłem oglądać tak naprawdę przez mojego tatę, który zawsze oglądał skoki, odkąd pamiętam. Wtedy skakał jeszcze Adam Małysz (polska legenda ). Teraz Adam jest rajdowcem i może dlatego, że odszedł, zauważyliśmy Kamila Stocha zarówno ja z moim tatą, jak i cały świat.

Kamil za czasów Małysza skakał dosyć średnio i dlatego nie był zauważany, ale wszystko się zmieniło, odkąd zdobył złoty medal na mistrzostwach świata w Val di Fiemme w 2013r. i po zdobyciu złotego medalu w Soczi w 2014r. Po tych spektakularnych, a zarazem emocjonujących zawodach, wygranych przez młodego Polaka, wszystko poszło jak po maśle. Od tamtych zwycięstw minęły już prawie 4 lata, a polski reprezentant wciąż stoi na podium większości zawodów. Możliwe , że tamte pierwsze poważne zwycięstwa dodały mu pewności siebie, przez co dzisiaj skacze tak dobrze.

Ten młody skoczek dużo zawdzięcza skakaniu, a dowodem jest fakt poznania swojej obecnej żony. Często bywam w Zakopanem i zawsze bez dłuższego namawiania rodziców przejeżdżamy obok skoczni, na której cała, a przynajmniej większość polskiej kadry trenowała i oddawała swoje pierwsze skoki.

Mam nadzieję, że kiedyś, gdy będziemy przejeżdżać obok właśnie tej skoczni, zobaczę Kamila podczas treningu. O autograf już się nie martwię, ponieważ dobrze znam sąsiadów Stocha i to oni załatwili mi go w ubiegłym roku.

Moim zdaniem Kamil Stoch przypadkowo nie został wybrany na kapitana drużyny i najlepszego sportowca roku 2014. On po prostu na to sobie zasłużył poprzez długą pracę i wspaniały charakter. Nasz polski reprezentant jest  w trakcie kolejnego świetnego sezonu, który się jeszcze nie skończył. Niedawno nie dał rywalom najmniejszych szans w Konkursie Czterech Skoczni. Bezkonkurencyjny był również w zawodach Pucharu Świata w Wiśle. Pierwszym trenerem Stocha był Zbigniew Klimowski. Trenował go już od dwunastego roku życia i zabrał go po raz pierwszy na Wielką Krokiew i to też w dużym stopniu pomogło mu w zdobyciu światowej sławy. Cechuje go wysoka estetyka w trakcie lotu i lądowania, co skutkuje wysokimi notami sędziowskimi.

Moim zdaniem każdy, kto chce coś w życiu osiągnąć, mógłby się kierować postawą właśnie Kamila Stocha, ponieważ jest on zdyscyplinowany, nieustępliwy,wrażliwy, a przede wszystkim przyjacielski, co może potwierdzić każdy z drużyny. Trzymam za niego kciuki w następnych latach i mam nadzieję, że  jego forma fizyczna i psychiczna będą tylko coraz lepsze.