theball488700_960_720.jpg

Na pomeczowej konferencji prasowej zarząd Lecha Poznań podjął decyzję ws. trenera drużyny.

W niedzielę, 4 listopada 2018 roku, Lech Poznań po raz pierwszy od 1962 r. przegrał “na własnych śmieciach” z Lechią Gdańsk 1:0. Niby nic nowego, ale jednak ważne.

Już do porażki z Rakowem Częstochowa posada Ivana Djurdevicia w Lechu była niepewna. Tym razem zarząd nie zniósł porażki. Oświadczył trenerowi, że to koniec jego przygody z I drużyną Lecha, przynajmniej na razie.

Obecnie trener przebywa w Szwajcarii, gdzie zdaje na licencję trenerską UEFA Pro. Po powrocie do stolicy Wielkopolski ma odbyć negocjacje z zarządem Lecha Poznań dot. warunków rozwiązania kontraktu oraz sprawowania się sztabu szkoleniowego podczas jego zarządzania składem.

Trzeba przyznać, że “Djuka” dobrze zaczął, tylko że szybko wszystko się posypało. Można wymieniać, że Lech zaliczył najlepszy start punktowy w lidze w XXI wieku oraz nieźle sprawował się w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europy.

Tymczasowo trenerem Lecha będzie Dariusz Żurawski, który ma podjąć współpracę z obecnym sztabem szkoleniowym. Ten trener ma już spore doświadczenie, ponieważ już wielu szkoleniowcom Kolejorza pomagał i obserwował ich poczynania.

W gronie kandydatów wymienia się m.in. Ukraińca. ale to nie jest faworyt do tej posady. Lech Poznań jest zainteresowany o wiele “grubszą rybą”. Do Lotto Ekstraklasy zaproszenie otrzymał Adam Nawałka. Były selekcjoner reprezentacji Polski doprowadził Biało-Czerwonych do ME we Francji, gdzie spektakularnie doszedł do ćwierćfinału, tam przegraliśmy z Portugalią 1:1 (k 5:3) oraz znalazł się na MŚ w Rosji, jednak tam nie było już tak kolorowo, ponieważ przegraliśmy z Senegalem oraz Kolumbią i skromnie wygraliśmy z Japonią 1:0, potem został zwolniony.

Zarząd Lecha Poznań oficjalnie poinformował o podpisaniu kontraktu z Adamem Nawałką do końca sezonu 2020/2021. Były selekcjoner reprezentacji Polski rozpocznie prowadzenie drużyny na poniedziałkowym treningu, a do swoich normalnych obowiązków trenera młodszych zespołów Wielkopolan powróci Dariusz Żuraw, który ostatni raz poprowadzi drużynę w meczu z Wisłą Płock. Nawałka zadebiutuje w meczu przyjaźni z Cracovią Kraków.

 

*Zdjęcie pochodzi ze strony: pixabay.com/pl/pi%C5%82ka-stadion-pi%C5%82ka-no%C5%BCna-boisko-488700/ [dostęp: 24.11.2018 r.]