Jesień to piękna, kolorowa, niemal magiczna pora roku. Niestety bywa też kapryśna, zimna, deszczowa i ponura. Jesień to początek roku szkolnego, ale nie zamierzamy chyba wciąż się tym zamartwiać, przecież każdy rok szkolny ma swój koniec! Jesień często kojarzy nam się także z nudnymi wieczorami spędzonymi w domu, monotonnie przed telewizorem lub komputerem. Można godzinę, dwie, można i trzy, ale całe popołudnie, wieczór? Jak długo można pokrzykiwać: „jest” do ekranu komputera, na którym zdobyliśmy kolejny „level”?

Może jednak lepiej spędzić trochę więcej czasu z rodziną lub kolegami, zagrać, owszem, czemu nie, ale wspólnie, razem przeżywać pozytywne emocje. Są przecież na tym świecie  gry planszowe np.: Monopol, jest to gra polegająca na tym, żeby kupić jak najwięcej posiadłości. Emocje gwarantowane! Warto zagrać też w 5 sekund. Tu trzeba odpowiedzieć na różne pytania w ciągu 5 sekund. Wiedza, refleks, pamięć. Kto odpowie na więcej pytań?

Jesienią warto także przypomnieć sobie o braciach i siostrach. Nawet, gdy toczymy ciągłe boje, czy wyobrażamy sobie świat bez nich? Wiadomo z młodszym rodzeństwem trzeba pobawić się czasem lalkami albo klockami lego, ale gdyby nie oni… cała czujność rodziców skierowana byłaby na nas.

Dla osób, które zostają same w domu lub rodzice są zajęci, polecam gorąco czytanie książek. Jeżeli trafimy na ciekawą pozycję, czas upłynie nam bardzo szybko, nie będziemy się czuć samotnie.  Ja szczególnie polecam serię ,,Zwiadowcy”. Jest to opowieść o młodym szesnastoletnim chłopaku, który szkoli się na zwiadowcę. Taka młodsza wersja agenta 007, którego bardzo lubi wielu dorosłych. To może nie zabrzmi dobrze, ale naprawdę bardzo ciekawą książką jest ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Żeby się o tym przekonać, trzeba jednak po prostu ją przeczytać.

Początek jesieni i roku szkolnego – początek nowych przygód, w szkole, z kolegami, z bohaterami książkowymi. Póki nie pada deszcz, słońce świeci, a liście robią się kolorowe, wsiadajmy na rowery lub idźmy do parku, tam czekają kasztany i żołędzie, żeby ktoś je zebrał i zrobił z nich pożytek.