wiśnia.jpg

Japonia jest krajem składającym się z wielu wysp i wysepek. Jest ich ponad cztery tysiące. Największe z nich to: Hokkaido, Honsiu, Sikoku oraz Kiusiu. W całym kraju jest ponad 127,3 milina ludzi. Japończycy nie różnią się wiele od ludzi których spotykamy na ulicy, co za tym idzie oni też muszą jeść. Większość dań zawiera w sobie ryby, owoce morza i ryż. Najpopularniejszą i najbardziej znaną potrawą Japonii jest sushi. W kuchni Japońskiej wyróżnia się to, że je się pałeczkami. Jadąc tam trzeba pamiętać o wielu zasadach dotyczących jedzenia.

Ułożone tak pałeczki oznaczają ofiarę dla zmarłego

Prawdziwym ekspertem w zachowaniu przy stole jest gejsza. Gejsze są to kobiety, które mają zabawiać gości rozmową, tańcem, sztuką itp. Każda gejsza musi doskonale znać ceremonie parzenia herbaty i być wykształcona w różnych dziedzinach np. poezja, język, czy też granie na instrumencie. By zostać jedną z nich potrzeba wiele lat nauki ale nie tylko gejsze chodzą do szkoły. Każdy uczeń w Japonii musi ukończyć szkołę podstawową (6 lat nauki), oraz szkołę średnią niższego stopnia (3 lata). Szkoła średnia wyższego stopnia (3 lata), jak i wyższa uczelnia (4-5 lat) jest nieobowiązkowa. Japończycy od młodości uczą się dobrego wychowania. Ukłon jest podstawą pokazania szacunku w tym kraju. Ukłonienie się w odpowiedni sposób nie jest wcale taki prosty. Zależnie od sytuacji oraz do kogo, kłaniamy się inaczej.

W chwilach wolnych od nauki uczniowie z wielką chęcią relaksują się przy czytaniu mangi lub oglądaniu anime. Manga i anime są bardzo charakterystyczne dla kultury Japońskiej. Mangą nazywamy Japoński czarno biały komiks, anime zaś animowanym filmem (często opartym na mandze). Człowiek który jest wielkim fanem Japońskiej popkultury nazywany jest otaku. Każdy z nas słyszał o Japońskiej technologi. Pociągi które się nie spóźniają, grające na instrumentach roboty, inteligentne toalety, oraz najlepsze samochody. W Japonii jest tak wiele osób, że każdy chciałby być inny. Próbując się wyróżnić Japończycy upodabniają się do postaci z anime, robią rozmaite tatuaże, zakładają maski, a nawet dokonują różnych operacji ciała. Na sam koniec chciałbym was zachęcić do tego pięknego i bardzo ciekawego miejsca jakim jest Japonia.

Japończyk przebrany za bohaterkę anime Pokój otaku