RODZINA.jpeg

To, jakie będzie nasze życie, zależy tylko od nas samych. Już od małego uczymy się jak postępować i ma to wpływ na dalsze lata życia. Uczymy się tego od naszych rodziców, dziadków, osób starszych oraz nauczycieli.

Życie niezwykłe to takie, w którym realizujemy najróżniejsze marzenia i plany. Dla niektórych największym skarbem jest założenie rodziny. Chcą oni żyć w zgodzie, szczęściu, miłości i trosce o najbliższych. Najważniejsze w takiej rodzinie jest pomaganie sobie nawzajem oraz wspólne spędzanie czasu. Dla innych celem życia jest niesienie pomocy potrzebującym. Prowadzą różne zbiórki pieniędzy, żywności oraz niezbędnych artykułów domowych. Organizują akcje charytatywne, dzięki którym drugi człowiek może przeżyć. W grupie tych osób znajdują się tacy, którzy bez namysłu chcą oddać krew, szpik, a nawet narząd osobie, która tego potrzebuje. Niezwykłe może być też życie tych, którzy uwielbiają podróże. Korzystają z każdej chwili podziwiając piękne miejsca na świecie. Niezwykłe jest to, że chcą odkrywać coraz to nowe ciekawe zakątki świata. Zapewne przez te wyjazdy wiele się uczą. Podróż to ich pasja, która czyni  życie wspanialszym. Nadzwyczajne jest także życie osób, które wykonują swoje zawody z sercem. Należą do nich m.in. strażak, lekarz, nauczyciel. Pomagają innym . Jedni przekazują wiedzę, drudzy ratują ich  życie i zdrowie. Swoje prace wykonują z dużym  zaangażowaniem. Często poświęcają swój czas prywatny i pracują po godzinach. Wiedzą, że to co robią jest ważne dla innych osób.

Podsumowując, życie każdego z nas może być niezwykłe. Wystarczy, że nasze codzienne czynności będziemy wykonywać z radością, uśmiechem na twarzy i zaangażowaniem. Prawdą jest stwierdzenie, że każdy jest kowalem własnego losu. Tylko od nas samych zależy to, jak potoczy się nasze życie i czy będzie ono nadzwyczajne.