IMG_3486.jpg

Wolontariusz to osoba , która chętnie pomaga innym bez wynagrodzenia wykonuje swoje obowiązki . Wolontariusz powinien zdobywać nowe umiejętności,i poznawać nowych ludzi .Wolontariusz może być w różnym wieku.Nawet, gdy ma 10 lat.

We wrześniu pani powiedziała ,że szuka chętnych do projektu ”Jestem wolontariuszem”

Zapisałam się na zajęcia wolontariatu .Na początku uczyliśmy się jak pomagać innym . W listopadzie  pojechaliśmy do Zuzeli, gdzie znajduje się Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Tam mogliśmy poznać dzieci  z tego ośrodka, wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli.Najpierw udaliśmy się  na ich halę  sportową, gdzie wychowankowie pokazali nam krótkie przedstawienie.  Później poznawaliśmy inne miejsca:  jadalnie, kuchnię i sale do nauki . W grudniu w  ”Mikołajki ”wychowankowie przyjechali do nas.Nasi uczniowie wystawili baśń”Księżniczka na ziarnku grochu”. Po przedstawieniu rozdaliśmy im prezenty, później był poczęstunek Po poczęstunku bawiliśmy się z wychowankami ośrodka.

Kolejna nasza akcja w ramach wolontariatu to była loteria dla czteroletniej Lenki,  walczącej z  białaczką. Na początku  segregowaliśmy  pluszaki a potem rozstawialiśmy stoliki, na nich kładliśmy pluszaki. Robiliśmy losy a potem sprzedawaliśmy pluszaki.       Zebraliśmy 2000 złotych .Uczniowie chętnie kupowali pluszaki . Jednak dla mnie najfajniejsze było Spotkanie Mikołajkowe, szczególnie radość tych dzieci.Teraz przygotowujemy się do spotkania z panią Wójt, chcemy się dowiedzieć więcej o statuetce “Małkińskie Serca Wolontariatu” .Na każdym spotkaniu uczymy się czegoś innego. W przyszłości na pewno zostanę wolontariuszem. Będę pomagała potrzebującym.

Julia Szulencka kl. IVb