Zaplanowała została reforma edukcji, z którą wiązała się z likwidacja szkół gimnazjalnych. Zamiast nich miały wrócić szkoły podstawowe ośmioklasowe. Wszystkie zmiany musiały obowiązywać od roku szkolnego 2017. W telewizji i sieci roiło się od wszelkiego rodzaju manifestacji, protestów czy obraźliwych komentarzy, negujących dużą zmianę w systemie szkolnym.
Przed przyjęciem młodszych uczniów szkoły musiały się bardzo precyzyjnie do tego przygotować. Wakacje dla personelu administracyjnego szkół były bardzo pracowite. Wszystko po to, aby czwartego września placówki był gotowe do kolejnego roku szkolnego pełnego intensywnej nauki.
W Szkole Podstawowej nr 2 imienia Arkadego Fiedlera w Dębnie dyrekcja zadecydowała o tym, aby drugie piętro przeznaczyć dla klasy 1 i 4. Natomiast starsi uczniowie mogą przychodzić na owe piętro podczas wyznaczonych lekcji : biologii, geografii i chemii. Głównym celem tego podziału była przede wszystkim bezpieczeństwo maluchów, które w tłumie wysokich gimnazjalistów staliby się niewidoczni. Górna część stała się bardziej dopasowana do młodszych wychowanków. Na ścianach korytarza pojawiły się rysunki nawiązujące do podstaw nauki, np. języka polskiego oraz matematyki. Po prawej stronie w pięknej kolorystyce pasującej do całości znajdują cyfry arabskie: od jednego do dziesięciu. Natomiast po przeciwnej stronie widnieje alfabet. W centralnym miejscu zostały umieszczone pufy, przypominające różnego rodzaju piłki, wykorzystywane do dyscypliny sportowych. Zostały one przeznaczone do spędzania wolnego czasu podczas przerw. Siedząc wygodnie, uczniowie spożywają śniadania oraz komunikują się ze sobą. Również do dyspozycji najmłodszych uczniów została utworzona druga biblioteka oraz szatnia.
Z pewnością mogę stwierdzić, że piętro dla najmłodszych uczniów jest bardzo ładne, zgodnie z potrzebami uczniów w tym wieku oraz emocjonalnej dojrzałości. Sądzę, że czują się w szkole bezpiecznie oraz nawiązują przyjaźnie. Reasumując, najmłodszym uczniom bardzo przypadła szkoła do gustu, co widać po ich zadowolonych minach. Jednak my, starsi uczniowie, marzymy, aby móc spędzać czas na kolorowych piłkach.
Komentarze ( )