Cześć! W tym poradniku przedstawię Wam jak złożyć komputer.

 

Musicie zacząć od wyboru podzespołów, które muszą współpracować ze sobą :

– obudowa (do której zmieści się wybrana płyta główna)

– płyta główna (z gniazdem dopasowanym do procesora)

– procesor

– karta graficzna

– pamięć RAM

– dysk twardy lub SSD

– zasilacz (dostarczający wystarczająco dużo mocy)

– ewentualnie dodatkowe chłodzenie

Przed rozpoczęciem montażu warto się wyposażyć w śrubokręt krzyżakowy, który pozwoli na przykręcenie wszystkich śrubek.

 

UWAGA! Wszystkie czynności opisane w tym poradniku muszą być wykonywane pod nadzorem osoby dorosłej.

 

Krok 1. Zamontujcie na płycie głównej wszystkie podstawowe podzespoły, między innymi procesor z układem chłodzącym. Następnie, przed zamontowaniem wentylatora/radiatora, trzeba nałożyć pastę termoprzewodzącą. Pamiętaj o podłączeniu wentylatora do gniazda zasilającego na płycie głównej.

 

Krok 2. W podłużnych slotach na płycie głównej umieść kości pamięci RAM. Przed montażem zapoznaj się z instrukcją obsługi, w której zostaną podane informacje o kolejności obsadzania slotów.

 

Krok 3. Kolejnym krokiem jest instalacja zasilacza w obudowie. Najlepiej umieścić go na dole skrzynki, wentylatorem do dołu.

 

Krok 4. Następna w kolejności montowana jest płyta główna za pomocą śrubek i kołków dostarczonych przez producenta obudowy. Nie zapomnij  o podłączeniu portów USB oraz przycisków Power i Reset znajdujących się z przodu obudowy.

 

Krok 5. Większość nowych obudów ma w swoim wyposażeniu specjalne szyny, które umożliwiają prosty montaż dysków twardych czy SSD. Po włożeniu nośnika na miejsce konieczne jest połączenie dysku z płytą główną za pomocą kabli SATA.

Krok 6. Kartę graficzną umieść  w porcie PCI Express x16.

 

Krok 7. Na sam koniec musisz podłączyć zasilanie do płyty głównej, karty graficznej oraz dysków twardych zgodnie z instrukcją lub opisem znajdującym się na zasilaczu.