DSC_0114.JPG

ŚWIĄTECZNA WARSZAWA

Dnia 9 stycznia 2017 roku razem z wychowawczynią panią Dorotą Padewską wybraliśmy się na klasową, całodniową wycieczkę do Warszawy. Jako opiekun jechał z nami również pan Daniel Zadroga. Dzień był mroźny, dlatego postanowiliśmy spędzić go jeszcze w miłej i świątecznej atmosferze.

Na początku poszliśmy do kina na film pt. ,,Za niebieskimi drzwiami”. Był bardzo ciekawy, do końca trzymający w napięciu. Po filmie poszliśmy do McDonald’s na ciepły posiłek. Mięliśmy godzinę wolnego czasu dla siebie. Mogliśmy chodzić po galerii na Złotych Tarasach. Niektóre moje koleżanki zrobiły super zakupy.

Następnie spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem i podziwialiśmy przepiękne bożonarodzeniowe dekoracje. Warszawa była przecudna, oświetlona, a dekoracje uliczne zapamiętam na długo. Nie moglibyśmy wrócić do domu bez odwiedzin „ ławeczki” z naszym patronem – ks. Janem Twardowskim

Naszą uwagę zwrócił także oznakowany samochód z prezydentem i jego ochroną, który właśnie wyjeżdżał z pałacu prezydenckiego. Każdy był tym zachwycony.

Wycieczka należała do udanych i wszyscy szczęśliwie wróciliśmy liniami PKP do domu.