uczeń.jpg

Jak przeżyć czas nauki, żeby nie zwariować? Dla niektórych może to być poważny problem… Postaram się przedstawić Wam moje pomysły na przetrwanie w szkole.

Edukacja to jeden z najważniejszych okresów w naszym życiu. Jest to czas nie tylko nauki, ale także rozwoju emocjonalnego. Szkoła to pewnego rodzaju start w życie. Zatem jak przetrwać w szkole, by ten start był dobry?

To fakt – nie jest łatwo. Sprawdziany, odpytywanie, zajęcia dodatkowe… Czasem ciężko to ogarnąć. Do tego rodzice i nauczyciele, którzy stoją nad naszymi głowami i oczekują od nas jak najlepszych wyników. Jest wiele sposobów na przetrwanie. Przede wszystkim należy uczyć się na własną miarę. Nie każdy przecież może i musi być geniuszem! Ale to nie znaczy, że mamy siedzieć z założonymi rękami i czekać na laury. To nasze życie, to od nas przede wszystkim zależy, co osiągniemy w życiu. Powinniśmy o tym zawsze pamiętać! Szkoła to taka nasza pierwsza ,,praca”. Im więcej z siebie damy, tym więcej otrzymamy. Grunt to systematyczna nauka. Wiem, że w dzisiejszych czasach nie jest to takie łatwe, kiedy wokół nas  tyle bodźców, które nie pozwalają nam się skupić, a nawet mogą sprowadzić nas na złą drogę. Internet, PlayStation, telewizja są fajne, czasami nawet pożyteczne, ale nie mogą przysłaniać nam naszego życia. Wiadomo, że nie samą nauką żyje człowiek, trzeba znaleźć w życiu czas na hobby, sport i małe przyjemności. Rozwijanie pasji to równe ważna rzecz jak nauka. Każdy z nas powinien mieć jakieś zainteresowania. Nie musi to być nic wielkiego, wystarczy zbieranie znaczków lub kolekcjonowanie kamyków.

W czasie roku szkolnego wytchnieniem dla nas powinni być też nasi najbliżsi. Każdą wolną chwile powinniśmy spędzać z rodziną i przyjaciółmi. Spotkania z innymi pozwolą oderwać nas myślami od szkoły, dodadzą nam energii i natchną nowymi pomysłami.

Każdy uczeń powinien znaleźć odpowiedni dla siebie sposób na przetrwanie w szkole, bo każdy jest inny i ma inne potrzeby. Róbmy wszystko, byśmy byli ludźmi szczęśliwymi i spełnionymi.