IMG_5532.JPG
Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.

“Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

Razem z naszą wychowawczynią, już po raz drugi,  postanowiliśmy pomóc chorej dziewczynce, która mieszka niedaleko naszej szkoły. Sześcioletnia Tosia ma wrodzoną wadę mózgu. Z racji, że nie siedzi oraz nie chodzi, dziewczynka jest pod stałą opieką poradni rehabilitacyjnej, okulistycznej, audiologicznej i neurologicznej. Chcąc pomóc tej młodej osóbce w rehabilitacji, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę korków. Przygotowaliśmy się bardzo dokładnie do naszego zadania i każdego dnia cieszyliśmy się z efektów naszej zbiórki. Rozgłos był bardzo duży.Wiele osób przyłączyło się do naszej akcji czyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz osoby z zewnątrz, przynosili worki wypełnione korkami. Byliśmy dumni z siebie. Oficjalnie możemy stwierdzić, że nasza akcja dobiegła końca. Mama Tosi odebrała od nas korki, które wspomogą dziewczynkę oraz jej rodzinę w walce z chorobą. Bardzo dziękujemy osobom, które dołączyły do nas i jednocześnie udowodniły, że mają wielkie serce.

Zapewne akcja dała mi i mojej klasie lekcje, które zapamiętamy do końca życia. Pomaganie innym to całkiem przyjemne uczucie, dlatego spróbujcie i wy. Moim zdaniem takie doświadczenie zmienia pogląd na świat i sprawia, że zaczynamy wierzyć w ludzką dobroć i bezinteresowne działanie. Dziękujemy – klasa VIII z wychowawcą p. Dorotą Padewską.