10967103_897130136998856_1448245905_o.jpg
Z wizytą w osobistym gabinecie doktora Stanisława Góździa

Uczniowie pierwszej klasy biol-chem mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć jak przebiega proces diagnozowania pacjenta onkologicznego

W piątek 30 stycznia bieżącego roku, dzięki uprzejmości Dyrektora ŚCO mogliśmy podejrzeć pracę biologów molekularnych. Jak się okazało, proces rozpoznawania nowotworu i postawienie diagnozy wymaga pracy kilkunastu specjalistów. Spacer po pracowniach i rozmowa z pracownikami była dla nas- przyszłych lekarzy i biologów- niesamowicie ciekawym doświadczeniem, które utwierdziło nas w przekonaniu, że praca w służbie zdrowia to niezwykła przygoda, ale też odpowiedzialność za zdrowie i życie drugiego człowieka.

Równie ciekawy okazał się wykład prowadzony przez lekarzy z ŚCO. Dotyczył on nowoczesnych metod leczenia nowotworów. Profesjonaliści próbowali przekazać nam ogrom wiedzy z zakresu współczesnej onkologii. Uświadomili nas, że w tej szybko rozwijającej się dziedzinie medycyny wciąż potrzebne są nowe, świeże pomysły, ciężka praca i odpowiednie podejście do pacjenta.

Wizyta w ŚCO dała całej naszej grupie bardzo dużo do myślenia i otwarła nam oczy na ogrom pracy wykonywany codziennie przez lekarzy i specjalistów zajmujących się pacjentami onkologicznymi. Z pewnością będziemy bardzo ciepło wspominać ten dzień spędzony w przemiłej atmosferze, jaką stworzyła nam kadra ŚCO :)