laptop3175111_960_720.jpg

W niedzielę, 31 marca 2019 r., Lech Poznań dał jasno do zrozumienia…

Po zremisowanym meczu w Kielcach z Koroną Adam Nawałka otrzymał zwolnienie, o którym poinformowali p. Rutkowski i prezes Klimczak na konferencji prasowej.

“W gorącej wodzie kąpani”

Wielu znających się na piłce nożnej ekspertów, a przede wszystkim kibice krytycznie wypowiadają się na temat zwolnienia byłego szkoleniowca reprezentacji Polski. Mimo iż Nawałka zapowiedział rewolucję kadrową latem, to nawet do niej nie dotrwał. Tutaj nowego znaczenia nabiera baner wywieszony przez kibiców Lecha na stadionie przy ul. Bułgarskiej – “Trener na lata nie dotrwał nawet do lata”.

Niby na zero

Adam Nawałka, choć bardzo krytycznie oceniany przez wiele osób, zdziałał więcej niż może się wydawać. Oczywiście nastroje w szatni są różne, o czym mówił Darko Jevtić na konferencji przed meczem z Koroną. Szwajcar serbskiego pochodzenia przyznał,iż zawodnicy w szatni kpili i żartowali z niedorzecznych ich zdaniem spekulacji wokół Bułgarskiej. Nawałka poprowadził Lecha w jedenastu spotkaniach, z czego 5 razy wygrał, tyle samo przegrał i raz zremisował. Najgorszym argumentem przeciwko niemu, bo bilans na pierwszy rzut oka nie wydaje się być straszny, to fakt, iż w 2019 roku Nawałka w siedmiu spotkaniach zdobył siedem punktów, w tym jeden w remisie z Koroną Kielce.

Rewolucja rewolucji!?

Praca Nawałki okazała się fiaskiem. Wszyscy szanowali go za profesjonalizm i wkład w pracę i być może dla zarządu Lecha było go za dużo? Sześciu zawodników, w tym Łukasz Trałka i Vernon De Marco oraz Marcin Wasielewski otrzymali nakaz szukania dla siebie nowego klubu. Sięgając do historii, to zapewne, jeśli odejdą do polskich klubów, swoją grą przysporzą wiele zmartwień byłemu klubowi…

Już 2 kwietnia rozpoczęła się kolejna kolejka Lotto Ekstraklasy. Najciekawszy mecz to derby trójmiasta – Lechia Gdań kontra Arka Gdynia. Lech Poznań zagra w środę o 18.00, wówczas odwiedzi go piąta obecnie szczecińska Pogoń.

Źródło: pixabay.com/pl/photos/laptop-dokument-papieru-biznesu-3175111/