23314074_1728778747164360_956252862_o.jpg

W chłodne październikowe przedpołudnie (30 X br.) kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w zajęciach praktycznych zorganizowanych w ramach projektu „Rowerem do szkoły”.

Warsztaty prowadzone przez szkoleniowców ze Stowarzyszenia Rowerowy Poznań składały się z dwóch części. Pierwsza z nich odbyła się na boisku szkolnym. Piątoklasiści – po sprawdzeniu stanu technicznego rowerów – uczyli się, w jaki sposób wykonać podstawowe manewry w ruchu miejskim, o czym należy pamiętać podczas jazdy indywidualnej i grupowej, jak radzić sobie z zagrożeniami na drodze itp.

Po zajęciach teoretycznych i ćwiczeniach na boisku szkolnym, przyszedł czas na zweryfikowanie wiedzy w praktyce. Chętni uczniowie z klas V A, V B i V C – pod opieką dwóch trenerów ze Stowarzyszenia oraz nauczyciela wychowania fizycznego, p. Roberta Woźniaka – udali się na przejażdżkę rowerową po najbliższej okolicy.

Dla wielu z nich była to pierwsza okazja do tego, aby sprawdzić się w ruchu miejskim, zwiększyć pewność poruszania się na jednośladzie, uświadomić sobie, jak istotną rolę odgrywa znajomość zasad ruchu drogowego itp.

Nasi dzielni rowerzyści świetnie poradzili sobie z wyzwaniami, które spotkały ich w terenie. Do szkoły wrócili zmarznięci, ale z uśmiechem na ustach i poczuciem satysfakcji. Każdy z uczestników otrzymał dyplom ukończenia szkolenia.