pes2016 na xbox360.jpg
Premiera GRY PES 2016 XBOX360

Pro Evolution Soccer na konsolę Xbox 360 to kolejna odsłona popularnej sportowej serii. Produkcja, podobnie jak edycja z 2014 roku, znacznie odbiega od swoich sióstr z konsol PlayStation 4 i Xbox One
W PES 2016 Konami wprowadziło sporą liczbę nowości. Gra otrzymała nowy system kolizji pomiędzy zawodnikami, co przełożyło się na zupełnie nowe pojedynki główkowe, w trakcie których możemy zachwiać równowagą cięższego od nas zawodnika i tym samym wygrać “główkę”. Sporo nowych opcji wprowadzono też do pojedynków jeden na jednego – w grze znalazły się nowe możliwości dryblingu, balansu ciałem i kontroli nad piłką. Zmieniono również system wślizgów, dzięki czemu perfekcyjnie wykonany manewr odbioru piłki gwarantuje zachwianie równowagą przeciwnika umożliwiając tym samym wyprowadzenie błyskawicznego kontrataku.
Konami gruntowanie przeprojektowało również tryb Master League zmieniając m.in jego interfejs użytkownika czy wprowadzając do niego zupełnie nowy system transferów. Nowości czekają też w trybie my Club, gdzie gracze zdobywają poziomy doświadczenia oraz mają dostęp do ekskluzywnych zawodników niedostępnych w pozostałych trybach gry.
Pro Evolution Soccer 2016 posiada też oficjalną licencję Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA. Konami włączyło też starcie o Superpuchar Europy UEFA do trybu Master League.