goldcup3272526_960_720.png

W niedzielę, 19 maja 2019 roku, zakończył się sezon polskiej Lotto Ekstraklasy. Tytuł Mistrza Polski (ligowego) pojechał do Gliwic, gdzie miejscowy Piast pokonał Lecha Poznań 1:0 (1:0).

Gliwiczanie zwyciężyli w ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy i postawili kropkę nad “i”. Lech Poznań nie przerwał fety w Gliwicach i nie dał rady Piastowi, przegrywając 1:0. Choć pojawiły się spekulacje, czy bramka nie była celowo sprokurowana przez gości, ponieważ cała sytuacja wyglądała dość kuriozalnie.

Dobra gra na osłodę 

Lech Poznań zaliczył jeden z najgorszych sezonów w XXI wieku. W minionym sezonie borykał się z wieloma kłopotami. Zgodnie z zapowiedzią ruszyła ogromna reforma składu poznańskiej “lokomotywy”. Z Kolejorzem pożegnali się m.in. Mihai Radut, Maciej Gajos i  Jasmin Burić. Gajos trafi do Lechii Gdańsk, a Burić pojedzie do Izraela. To właśnie za Bośniakiem najbardziej będą tęsknić kibice, co już pokazali. Jeden z najdłużej grających w Kolejorzu zawodników musi teraz odejść.

Dalsze zakupy

Rozpoczęło się okno transferowe. Drużyny w tym czasie nie próżnują. Lech Poznań już wzmocnił się nowym bramkarzem. 24-letni wychowanek Ajaxu Amsterdam, Mickey van Der Hart, podpisał kontrakt z Kolejorzem. Ten transfer został pozytywnie odebrany w Wielkopolsce. Ponadto zespół z Poznania dogaduje się z piłkarzem Zagłębia Lubin. Chcą pozyskać pomocnika “Miedziowych”. Pawłowski w ubiegłym sezonie zdobył ok. 30% bramek dla swojego zespołu.

(Gliwicka) Gala Ekstraklasy

Na podsumowującej miniony sezon gali wszystkie nagrody, oprócz korony króla strzelców, odebrali piłkarze i trener Piasta Gliwice. Najlepszym strzelcem okazał się Igor Angulo. Piłkarz Górnika Zabrze przysporzył swoimi bramkami wielu zmartwień i budzi respekt na polskich boiskach. Trenerem sezonu został wspomniany trener Piasta – Waldemar Fornalik. Były szkoleniowiec m.in. seniorskiej reprezentacji Polski – niezbyt udany okres, podobnie jak w Ruchu Chorzów – nie krył radości, jednocześnie chłodząc nastroje przed nadchodzącym sezonem.

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/illustrations/z%C5%82oty-puchar-nagroda-miska-3272526/

*Obraz nie przedstawia prawdziwego trofeum polskiej ligi!