20190524_100657.jpg

Zbliżają się wakacje, a Ty nadal nie wiesz gdzie się wybrać? Być może nie kręcą Cię wyjazdy za granicę, duże tłumy, hałas i poszukujesz ciekawych miejsc w Polsce? Oto artykuł dla Ciebie! Przedstawię kilka fajnych miejsc, które z pewnością są dobrym pomysłem na tegoroczne wakacje. Zapewniam, że jest w czym wybierać, i że każdy znajdzie coś dla siebie.

Tykocin– uważany jest za perłę Podlasia, miastem pełnym atrakcji i dobrego jedzenia. Jest najbardziej klimatycznym miastem Podlasia, który cieszy się dość dużą popularnością wśród turystów. Miasto oferuje nam spacer po przestrzennym starym rynku otoczonym niewielkimi domkami, zwiedzanie barokowej synagogi, kościoła św. Trójcy bądź niedawno odnowionego zamku tykocińskiego.

Tarnów– w tym przypadku uznawany jest jako perła renesansu, miastem z ciekawą historią, miastem wielu kultur, miastem ciekawostek. Turyści opisują go jako piękne, gościnne miasto zachęcające do powrotu. Planując wakacje w tym miejscu, warto wybrać się na wędrówkę malowniczymi uliczkami oraz szlakami, które dodają uroku temu miastu. Na rynku możemy zobaczyć liczne kamienice i ratusze, często zachwycane przez zwiedzających.

Zator– niewielkie miasto położone między Oświęcimiem, a Wadowicami. Znany jest z dwóch rzeczy – pierwsza, historyczna to hodowla ryb, zaś druga to rekreacja rodzinna- istniejące tutaj 2 wielkie parki rozrywki sprawiają, że nie będziesz się nudzić. Parki te odwiedzają tysiące osób, które przejeżdżają cała Polskę, by zasmakować trochę rozrywki, szaleństwa i adrenaliny. Mimo tych świetnych form rozrywkowych w Zatorze warto też zwiedzić fortyfikacje miejskie, stawy rybne o średniowiecznym rodowodzie, bądź dla miłośników jazdy rowerem- trasy rowerowe.

Krutynia– nie jest to miasto lecz jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Przebiega przez Puszczę Piską i Mazurski Park Krajobrazowy. Na całej długości rzeki mijamy ciekawe oraz barwne okazy natury. Na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego znajdującego się niedaleko szlaku możemy podziwiać około 850 gatunków roślin, a także spotkać dzikie zwierzęta oraz  200 gatunków ptaków. Myślę, że jest to ciekawe miejsce dla zwolenników przyrody, którym nie przeszkadzają zwierzęta oraz odgłosy natury.

Dolina Pięciu Stawów– jest jednym z najpiękniejszych miejsc w całych Tatrach. Jej krajobraz, poza strzelistymi szczytami i malowniczymi jeziorami, tworzą liczne skały, głazowiska, piarżyska oraz połacie kosodrzewiny. To wszystko sprawia, że jest znanym celem wycieczek turystycznych. Na jej terenie możemy obserwować rzadkie gatunki roślin oraz zwierząt, znajdujących się pod ochroną.

Kazimierz Dolny– Niezwykle urokliwe miasto, którego historia sięga XI w. W Kazimierzu Dolnym nie brakuje licznych atrakcji turystycznych, takich jak kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, ruiny zamku, spichlerze, wieża obronna, synagoga, wąwozy lessowe czy korzeniowy dół. Rynek, który się tam znajduje jest miejscem bardziej dla osoby z artystyczną duszą, idealne na spacer czy obiad.

Morawy– cieszą się popularnością na liście „UNESCO”, zaliczając się do kompleksu pałacowo-ogrodowego. Raj dla rowerzystów i przyrodników. Miłośnicy bajkowych form skalnych będą zachwyceni Morawskim Krasem, najpiękniejszym obszarem krasowym w Europie Środkowej. Idealne miejsce zwiedzania i odpoczynku wakacyjnego.

To tyle z moich propozycji na te wakacje. Być może zainspirujesz się tymi miejscami i zaplanujesz wyjazd w te rejony? Wszystko zależy od Ciebie i twoich upodobań!

Poniżej kilka ujęć z tych malowniczych miejsc.