FB_IMG_1508482265391.jpg

W nowym roku szkolnym powstała w Centrum Edukacji w Zabrzu kolejna klasa licealna o profilu trener personalny/instruktor fitness. Obie „fit” klasy udały się na początku października do Goleszowa.

Trener personalny/instruktor fitness to nowatorskie klasy, których celem, oprócz matury, jest zdobycie certyfikatu trenera/instruktora. Jest to dobre rozwiązanie dla młodzieży chcącej wiązać swoją przyszłość ze sportem.

 W dniach 5-7 października 2017 odbył się wyjazd szkoleniowy do Goleszowa. Podobnie jak rok temu mieszkaliśmy w Etno Chacie Topolej. Dostaliśmy wycisk na treningach. Poznaliśmy m.in. rózne formy zajęć ruchowych, związanych z pracą w grupie, prowadzenia grupy oraz indywidualnego podejścia do klienta. Wyjazdowe treningi dały nam nieźle w “kość”. Treningi siłowe, wytrzymałościowe, wzmacniania to już domena. Jednak nauka choreografii, pracy przy muzyce też jest ważna. Odbyły się również wykłady z zakresu anatomii człowieka, anatomii ruchu i samej analizy ćwiczeń. Stabilizacja głęboka, praca nad ciałem to podstawa do dalszej nauki i zrozumienia form kolejnych ćwiczeń.

 W drodze do Goleszowa zawitaliśmy do Fabryki Formy w Żorach, gdzie poznaliśmy pracę klubu, pracę trenera, anatomię siłowni oraz co to jest trening funkcjonalny.

 Jedną z atrakcji w samym Goleszowie, była piesza wycieczka do Ustronia, podczas której podziwialiśmy okoliczną przyrodę. Oprócz wykładów i treningów w samym ośrodku, czas znalazł się również na krótki relaks.

 Wszyscy wróciliśmy cali, zdrowi, wyćwiczeni i przede wszystkim ucieszeni z wyjazdu.