8inPiMMjjqvpQ4dWwcZ5oP97080.jpg

Talent i wyobraźnia J.K. Rowling nie znają granic. Choć saga o Harrym Potterze już się zakończyła świat wykreowany przez autorkę jest tak bogaty, że można w nim osadzić jeszcze niejedną fabułę. Tak właśnie powstają “Fantastyczne zwierzęta”. Nowa seria, która składać się będzie z pięciu filmów osadzonych 70 lat przed tym, jak Harry Potter czyta książkę autorstwa Newta Scamandera.

Akcja filmu rozpoczyna się w Nowym Jorku z lat 20 ubiegłego wieku. Przyrodnik Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy. Jej celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Miał to być krótki pobyt gdyby nie to, że część z jego magicznych stworzeń ucieka i zaczyna siać zamęt w uporządkowanym świecie niemagów ( amerykańskich mugoli ). Z pomocą przypadkowo poznanego niemaga Jacoba Kowalskiego i dwóch czarownic, sióstr Goldstein Newt musi umieścić zwierzęta z powrotem w walizce.

“Fantastyczne zwierzęta” to film przepełniony humorem, który pojawia się zarówno w dialogach, jak i w scenach pojedynków. Bohaterowie są świetnie wykreowani. W tych jakże nietolerancyjnych czasach nawiązuję się przyjaźń pomiędzy czarodziejem a zwykłym człowiekiem. Losy Newta śledzi się z zapartym tchem i uśmiechem nieustannie pojawiającym się na twarzy. Efekty specjalne wprawiają widza w osłupienie, muzyka znana nam z serii o Harrym Potterze przyprawia o gęsią skórkę a sam film przepełniony jest ogromną dawką magii. Pojawia się również wątek złej mocy, która nieustannie nawiedza świat czarodziejów. Film ukazuję również ciekawą społeczność amerykańskich czarodziejów, która znacznie różni się od jej europejskiego odpowiednika.Na wolności przebywa również największy złoczyńca, za którym pościg nieustannie trwa.

Film ten jest niejako prologiem całej serii. Wprowadza widza w ten świat, zapoznaję z bohaterami i buduję swego rodzaju podwalinę, której twórcy użyją w odpowiednim czasie. Wraz z kolejnymi częściami serii historia stanie się dojrzalsza. Rowling w swoim debiucie na stanowisku scenarzysty zaledwie zarysowuję tętniący magią świat zachęcając tym widza do ponownego odwiedzenia kin, kiedy to pojawią się kolejne odsłony tej serii. Film dostarcza nam  wielką ilość rozrywki, bawi, wzbudza ciekawość i uczy tolerancji.