freedom2768515_1920.jpg
https://pixabay.com/pl/photos/swoboda-podr%C3%B3%C5%BCy-piesze-wycieczki-2768515/

” Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”

Co to przyjaźń?

Przyjaźń jest to pewna wartość w naszym życiu. Są to bardzo bliskie kontakty z drugą osobą. Myślę, że nie każdy człowiek ma, ale na pewno chciałby mieć prawdziwego przyjaciela. Do takiej osoby możemy się zwrócić ze wszystkim, problemem, czy radą choćby i miłosną. Choć większość ludzi twierdzi, że nie ma prawdziwej przyjaźni na świecie, ja myślę inaczej.  Przyjaźń to również, gdy czujemy obecność drugiej osoby przy sobie.

Na czym polega prawdziwa przyjaźń?

„ Prawdziwa przyjaźń jest wtedy,

  gdy opiera się tylko i wyłącznie na szczerości”

Prawdziwą przyjaźń każdy może poznać. Jest to bardzo widoczne. Widzimy to po słowach drugiej osoby czy po tym co robi. Moim zdaniem prawdziwa przyjaźń powinna polegać przede wszystkim na ufaniu sobie, na szczerych rozmowach, a nie  milczeniu, na dobrej zabawie, byciu obok siebie gdy jedna, albo druga strona potrzebuje. Przyjaciel może czasem zranić nas, ale nigdy o nas nie zapomina. Nawet jeżeli zerwie się przyjaźń, a była to prawdziwa to ta osoba nigdy nie zapomni o tej drugiej.  Gdybyśmy mieli sobie postawić pytanie Jaka jest prawdziwa przyjaźń?  Jest to niby banalne pytanie, lecz wcale nie jest łatwo na to odpowiedzieć. Odpowiedzcie sobie sami…

Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku,

Potrafi sprawić, że znów wraca radość” ~` Św. Jan Bosko

5 najważniejszych cech prawdziwej przyjaźni:

– szczerość

– zaufanie

– bliskość

– nierozłączność

-wierność

Ja niestety nie mam przyjaciela,ale mocno wierzę w to, że znajdę tę jedną jedyną osobę,którą będę mogła nazwać swoim przyjacielem, i której będę mogła wszystko powiedzieć  i w pełni zaufać.

Wszystkim życzę, aby na ich drodze pojawił się szczery, dozgonny przyjaciel, taki na dobre i na złe.