Dieta

Najważniejszym elementem zdrowego stylu życia jest odpowiednio dieta, która dostarczy w odpowiednich ilościach składniki odżywcze. Zdrowie odżywianie to także spożywanie 5 posiłków w regularnych odstępach czasu (co 3-4 godziny). Przy czym śniadanie należy zjeść w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem.

Sen

Ważnym elementem zdrowego trybu życia jest odpowiednia ilość snu i jakość jego. W pomieszczeniu, w którym śpimy powinna być temperatura około 21-22 stopni Celsjusza oraz powinno być dobrze wywietrzone.

Aktywność fizyczna 

Regularne uprawianie sportu. Jeżeli ktoś nie ma czasu na regularne uprawianie ćwiczeń, powinien zwiększyć swoją aktywność, podczas urlopu. Zamiast wylegiwania się cały dzień na plaży warto wybrać się w góry. Podczas wspinaczek pracują wszystkie partie mięśni oraz kształtuje się sylwetka.

Dbanie o organizm, czyli wpływ używek na zdrowie

Stosowanie używek wpływa negatywnie na zdrowie. Podczas palenia papierosów uszkadzają tkanki komórki, przyśpieszają proces starzenia się organizmu oraz powodują nowotwory. Z kolei alkohol jest bardziej kaloryczny. Picie alkoholu zwłaszcza piwa, do którego zazwyczaj spożywamy słone paluszki, chipsy itp. sprzyja nadwadze i otyłości.