Zonc_Photos.jpg
fot.pixabay.com/Zonc_Photos

Razem z moim bratem kochamy zwierzęta. Niestety nigdy nie mogliśmy mieć w domu ani psa, ani kota, ponieważ Kamil jest uczulony na sierść zwierząt. Dla jednych sprawa byłaby jasna – nie możemy mieć zwierząt w domu i już. Nie dla nas! Po długich debatach i rozmyślaniach znaleźliśmy świetne rozwiązanie z naszej sytuacji! Jakie? Przekonajcie się!

Nasz problem mogły rozwiązać tylko zwierzęta, które nie mają sierści i takie też znaleźliśmy! Oczywiście musieliśmy przekonać do naszego szalonego pomysłu rodziców, co było na początku trudne, na szczęście wykonalne.

Na nasze domowe zoo składa się wiele egzotycznych pupilów. w klatce na komodzie mieszka chomik syryjski – Karmel, a w terrarium wygrzewa się jaszczurka Agata, która jest z gatunku agam brodatych. Poza tym Kamil na swoim biurku trzyma w niewielkim terrarium trzy pająki ptaszniki.

Codziennie musimy zajmować się naszymi zwierzakami w dość nieoczywisty sposób. Agata lubi jeść świerszcze, larwy drewnojadów oraz owoce i warzywa. Pająki jedzą różnego rodzaju  owady, a chomiczek ma swoje ulubione karmy i biszkopty.

Często bawimy się z Karmelem i  Agatą, to bardzo przyjazne zwierzaki. Pająkami nie bawi się nikt, choć czasem mój brat wypuszcza je z terrarium, żeby mogły sobie pochodzić swobodnie po biurku. raz nawet odważyłem się i wziąłem jednego na rękę.

Nasze domowe zoo jest nietypowe, ale wszyscy domownicy naprawdę kochają te egzotyczne zwierzęta!

Bartłomiej Kareta

źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/agama-brodata-agama-brodaty-gad-2737152/ dostęp z dnia: [12.03.2019]