Biało-czerwono muzycznie, radośnie a także z wysoka.
Flagi, chorągiewki i kotyliony przygotowane ?
Jeśli nie to została jeszcze chwila na to, aby dowiedzieć się, co to za święto i dlaczego mieszkańcy naszego pięknego kraju powinni pokazać swoją narodową przynależność.
Po 123 latach zaborów w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. O losach naszych przodków nie decydowali już Prusacy, Austriacy czy Rosjanie, a język polski stał się językiem narodowym odrodzonej Rzeczpospolitej.
Dzisiaj kiedy nikt już nie może sobie wyobrazić sytuacji jaka była przed 11 listopada 1918 roku zdarza się nam zapominać jak ważny jest patriotyzm.
Przywiązanie do kraju, tradycji oraz państwowych symboli odróżnia mieszkańca każdego niepodległego państwa. Ludzie mówią często podobnymi językami, prawie identycznie wyglądają, słuchają podobnej muzyki i korzystają z tych samych portali internetowych. Każdy z nich śpiewa inny hymn państwowy, każdy z nich cieszy się z wygranej innej reprezentacji sportowej i każdy z nich przy swoim awatarze na portalu ma inną flagę lub oznaczenie państwa.
Dlatego właśnie te osoby, które śpiewają Mazurek Dąbrowskiego, cieszą się z bramek pana Lewandowskiego, oraz w czasie internetowych dyskusji obok awataru mają biało czerwony znacznik lub litery PL powinni świętować.
Oferta jest bardzo bogata, występy, pokazy, marsze, imprezy sportowe, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych … Dla każdego co kto lubi.
Od kilku lat razem z tatą świętujemy w Chorzowie. Stadion Śląski organizuje obchody tego święta w konwencji militarno – artystycznej. Można zobaczyć sporo sprzęty wojskowego utrzymanego w dobrym stanie dzięki licznym grupom rekonstrukcyjnym. Organizowane są konkursy wiedzy o historii Polski, w tym o polskich militariach, w tle rozbrzmiewają pieśni historyczne i patriotyczne, a na murawie układane są żywe obrazy w barwach biało czerwonych. Dla tych, którzy są zbyt niscy wzrostem by ogarnąć tak duże wydarzenie jest kolejka linowa Elka. Z góry widać lepiej :)
Komentarze ( )