Co roku, prawie od 250 lat, o tej samej porze, a dokładnie 14 października, obchodzimy Święto Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono utworzenie Komisji Edukacji Narodowej (czyli pierwszego ministerstwa oświaty publicznej w Polsce), ustanowionej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Największym osiągnięciem KEN było stworzenie jednolitego systemu szkolnictwa.
Nie od dziś wiadomo, że dorastającemu młodemu człowiekowi potrzebny jest przewodnik – wyrozumiały, dobrze znający cel, skoncentrowany na tym, co ważne, oraz podchodzący z otwartym sercem do tych, którzy, niejednokrotnie, nie potrafią jeszcze tego docenić.
Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty i uczniów. Tego dnia wszyscy pedagodzy i inni pracownicy Szkoły Podstawowej nr 11 w Poznaniu usłyszeli od uczniów wiele miłych słów. Jednocześnie my, nauczyciele, postaraliśmy się, by ten dzień, różnił się od pozostałych. W klasach drugich i trzecich zorganizowaliśmy „szkolne kino”, w którym uczniowie mogli zobaczyć filmy: „Biała i Strzała” lub „Mikołajka”. Klasy pierwsze uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Aquanet, a 2b pojechała na wycieczkę do Bramy Poznania.
W ten świąteczny dzień wszystkim koleżankom i kolegom życzę sił i wytrwałości w naszym wyjątkowym zawodzie.