2064.jpg

„Wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością – jeśli mamy odwagę je realizować.” —Walt Disney

Wiara w siebie i posiadanie marzeń jest drogą do sukcesu. Każdy, pomimo przeciwności powinien dalej dążyć do zrealizowania celu. W życiu każdego człowieka ważne jest to, aby robił to co kocha, to co sprawia mu przyjemność. Należy pamiętać, że w życiu są chwile radosne i przykre. Jeśli źle nam się układa, to kiedyś nadejdzie czas, który naprawi nasze rany lub sprawi, że wreszcie zaznamy szczęścia, gdyż “czas leczy rany” i zawsze trzeba o tym pamiętać. Kiedy w życiu dojdzie do sytuacji kryzysowych, które doprowadzają nas do depresyjnego stanu, bardzo często dochodzi do najgorszego. Ale należy pamiętać, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Czasami nawet najgorsze i najbardziej przykre doświadczenia życiowe, sprawiają, że stajemy się silniejsi, mądrzejsi, nabieramy doświadczenia. Każdy ma swoją rolę w życiu. ” Dwa najważniejsze dni w życiu człowieka, to ten, w którym się rodzi i ten, w którym odkrywa po co.”
Teraz chcę przedstawić wam osoby, które dzięki swojej wytrwałości i marzeniom, pomimo przeciwności losu, zdobyły sukces i zostały zapamiętane, ich imię jest rozpoznawalne na całym świecie.
J.K. Rowling :
Angielska pisarka, autorka serii Harry Potter. Dochód jej szacuje się na ok. 2 miliony dolarów. Jej rękopis odrzuciło 12 wydawnictw. W okresie poprzedzającym serię Harry Potter autorka cierpiała na depresję kliniczną. Kiedy pisała pierwszą część, samotnie wychowywała dziecko po rozstaniu z mężem. Właśnie te wszystkie niepowodzenia, doprowadziły ją do sukcesu.
⦁    Jako siedemnastolatka została wyrzucona z college’ u.
⦁    Gdy miała dwadzieścia pięć lat jej matka zmarła na stwardnienie rozsiane.
⦁    W wieku dwudziestu sześciu lat straciła dziecko.
⦁    Mąż stosował wobec niej przemoc.
⦁    W wieku dwudziestu ośmiu lat rozwiodła się.
⦁    Zdiagnozowano u niej depresję.
⦁    W wieku dwudziestu dziewięciu lat była samotną matką utrzymującą się z zasiłku.
⦁    Mając trzydzieści lat chciała popełnić samobójstwo.
Walt Disney :
Początki jego kariery były wyzwaniem dla jego charakteru. Gdy zaczął pracować dla gazety został szybko zwolniony, ponieważ według redaktora brakowało mu wyobraźni i dobrych pomysłów. Następnie próbował swoich sił w różnych przedsięwzięciach biznesowych, z których większość zakończyła się klęską. Dopiero, gdy spróbował swoich sił w przemyśle filmowym, zaczął odnosić wielkie sukcesy. W 1931 otrzymał Oscara za wymyślenie Myszki Miki. W sumie Walt Disney otrzymał 46 nominacji oraz 26 nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej!
Albert Einstein :
Sławny fizyk jako małe dziecko miał problemy z nauką mówienia i czytania. W jednym ze swoich listów napisał: “Moi rodzice martwili się, ponieważ zacząłem mówić za późno i zwrócili się z prośbą o pomoc do lekarza. Nie potrafię powiedzieć, ile wtedy miałem lat, ale na pewno nie mniej niż trzy”. Einstein nauczył się czytać dopiero w wieku 7 lat. Mimo to udało mu się szybko nadrobić straty i wkrótce po tym jak poszedł do szkoły zaczął otrzymywać nadzwyczajne wyniki w nauce.
Thomas Edison :
Oficjalna edukacja tego wynalazcy skończyła się już na etapie szkoły podstawowej. Według nauczycieli zadawał  za dużo pytań i w ogóle nie odrabiał pracy domowej. Po tym jak został wyrzucony ze szkoły zaczął się uczyć w domu razem ze swoim ojcem. W latach młodości założył „fabrykę wynalazków”, której celem było dokonywanie przełomowych odkryć raz na pół roku i mniej istotnych raz na 10 dni. Po wynalezieniu żarówki Edison założył firmę Edison Electric Light Company, która w 1911 roku przekształciła się w działającą do dziś (obecnie największą na świecie spółkę kapitałową) firmę General Electric.
Jan Mela :
Był polskim podróżnikiem i działaczem społecznym. Dzięki ambicji spełnił swoje marzenie – pomimo przeciwności losu. Jan w 2002 roku stracił lewe podudzie i prawe przedramię w wyniku porażenia prądem. Dwa lata później razem z Markiem Kamińskim wyruszył na wyprawę, która obejmowała dwa bieguny. Ktoś by pomyślał, że to człowiek stracony. Bardzo wierzył w spełnienie swojego marzenia, dlatego dzięki wsparciu i pomocy najbliższych wyruszył w podróż życia. Robił to co kochał.
Ważny jest charakter człowieka. Osoba , która szybko się poddaje, ulega sugestiom innych, waha się- nigdy nie osiągnie sukcesu. Każdy z nas miewał chwile słabości, ale nie należy się poddawać. Pamiętajmy, że każde niepowodzenie można przemienić w sukces. Ważne, abyśmy mocno w to wierzyli i dążyli do celu, a przeszkodzić w tym może nam tylko śmierć.