indeks.jpg

Nadszedł okres jesienno-zimowy czyli taki, w którym podatność na zachorowanie wzrasta. Przy przeziębieniu warto najpierw zajrzeć do domowej apteczki niż wydawać pieniądze na nowe wymysły medycyny, która coraz szybciej postępuje. Dlatego dzisiaj pokaże wam jak naturalnie można wyleczyć przeziębienie.

1. Gorąca herbata z dodatkami. Herbata z cytryną, imbirem, sokiem malinowym, miodem. Zrób sobie taki napój poczekaj aż trochę przestygnie. Wypij i wskakuj szybko do łóżka. Ten sposób jest dobry na osłabienie organizmu.

2. Jeśli chodzi o podwyższoną temperaturę  sprawdzą się zimne okłady. Zmocz ściereczkę chłodną wodą i przykładaj na czoło, kark lub łydki. Okłady zmieniaj kiedy staną się ciepłe.

3. Domowe inhalacje. Do miski z wrzącą wodą dodaj rumianek. Pochyl głowę i przykryj ją ręcznikiem aby powietrze nie uciekało. Wdychaj napar przez kilka minut. Ten sposób pozwoli zniwelować katar.

4. Niezawodny sposób na ból gardła. Do dwóch szklanek należy wlać wodę. Do jednej szklanki wsyp łyżkę soli, a do drugiej łyżkę sody oczyszczonej. Płucz gardło tymi miksturami dwa razy dziennie.

5. Rozgrzewająca kąpiel. Do wanny z ciepłą wodą dodaj kilka kropel olejku lawendowego i miętowego. Ten sposób sprawdzi się super na ból mięśni oraz poprzez olejku z mięty na katar.

Spośród moich propozycji na pewno znajdziesz takie, które złagodzą twoje  dolegliwości.

Na zdrowie!