pink dead.jpg

Szkoła kraina ludzi-masek. Czy ty w szkole jesteś sobą?

Obserwując społeczeństwo zauważyłam jak bardzo pragniemy aby wszyscy nas akceptowali, lubili. Jest to dość uargumentowane tym ,że jesteśmy stworzeniami stadnymi. To wszystko jest w pełnej normie dopóki nie zatracimy się w tym.

Nowa szkoła.Zazwyczaj nowy początek wszyscy chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Norma. Większość społeczeństwa już w tym etapie zakłada maskę. Udaje kogoś kim nie są w końcu nie chcą zostać tą ofiarą.

Później zaczyna się samowolna segregacja. Tworzą się grupy tych lepszych silniejszych ,którzy imponują swoją swobodą i niebywałą pewnością siebie oraz grupa osób ,które są mało interesujące i są raczej ciche. Grupa osób cichych zazwyczaj wydaje się mało interesująca, zazwyczaj odrzucone siedzą same, ofiary wszystkich żartów.Grupa tych silniejszych osób zazwyczaj są bardziej agresywni i mają pozornie wielu przyjaciół. Niestety są to krzywdzące stereotypy ,które są zaszczepione w naszych głowach. Każdy z nich jest wartościowy ma wiele do zaoferowania. Mamy swoje zainteresowania i pasję więc porozmawiaj z nową osobą i dowiedz się coś o niej a może też się złapiesz na opieraniu się na stereotypach?

Każdy z nas boi się opinii otoczenia. Każdy z nas boi się być odrzucony i nie lubiany. Osoby ,które mogą się wydawać strasznie egoistyczne i narcystyczne poza szkołą są zupełnie inne, na równi nie ma podziałów. Są oni tak samo wrażliwi, też mają swoje problemy, także potrzebują akceptacji.

Więc dlaczego w szkole kryją się za maskami osób niepokonanych?

Ponieważ boją się być odrzuceni. Kiedyś może byli szkalowani w szkole, w domu czy wśród znajomych. Boją się dlatego grają tak wymusiło na nich społeczeństwo. Mieli problemy rodzinne lub jakikolwiek problem w społeczeństwie i nikt tej osobie nie pomógł. Mimo wszystko każdy z nas miał podobną sytuację. Wytworzyła sobie taką barierę ,że jeśli nie chcesz być skrzywdzonym ponownie musisz być twardym. Osoby te mogą mieć niską samoocenę, kompleksy, być wrażliwe tak samo jak ty!

Dlaczego dalej udajesz? Jesteśmy tacy sami wszyscy się boimy jak ocenią nas inni.

Nie patrz przez pryzmat stereotypów. Zburzmy ten mur dzielące obie grupy. Kochajmy i szanujmy siebie tak samo jak innych ,bo jesteśmy wszyscy tacy sami.