liveyourdream2045928_1280.jpg
Obraz Alexas_Fotos z Pixabay

Jeśli ktoś spełnia wszystkie nasze marzenia, kolejne stają się tylko kaprysami. Najpiękniejsze są marzenia niezrealizowane, bo to one nadają życiu sens.
Rafał Kosik – Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów

                     

                  Jestem przekonana, że każdy z nas marzy. Marzenia są częścią naszego życia. Bez marzeń nasz świat nie byłby taki ciekawy. Marzenia dają nam siłę do walki i motywują do działania. A więc dlaczego warto marzyć?

Marzenia rozwijają nas,  a mianowicie nasz umysł potrafi rozmyślać o rzeczach czy sytuacjach, które są  nieprawdopodobne. Kiedy mamy jakiś problem rozwiązujemy go marzeniem, wymyślamy przeróżne rozwiązania odrywając się od rzeczywistości.

 Motywują nas do osiągania celu czyli marzymy sobie o tym, kim chcielibyśmy zostać w przyszłości, czy gdzieś daleko wyjechać. Budujemy  w głowie plan i chcemy iść w  jego kierunku po sukces. Wystarczy przybliżyć się celu, który chcemy spełnić. I jeśli nam się uda, to daje to nam radość i satysfakcję.

 Marzenia przenoszą nas do innego świata. Wtedy słyszymy, że ktoś do nas mówi, że mamy  wyobraźnię. My np. chcemy, aby świat był tak piękny jaki sobie wyobrażamy, ale dobrze wiemy o tym, że niestety tak się nie da. Musimy przechodzić przez pewne bariery, które pozwolą nam iść dalej. W naszych marzeniach wylot w kosmos jest możliwy.

Marzenia w pewien sposób nas relaksują czyli marzymy sobie jak moglibyśmy się zmienić, jak zachowywać w odpowiednich sytuacjach. I takie nasze myśli powodują przyjemne uczucie. Mamy łagodny nastrój i kiedy „ wrócimy z wymyślonej krainy” jesteśmy w dobrym humorze i chcemy wykorzystać ten humor w pożyteczny dla nas sposób.

Każdy potrzebuje chwili pobyć z własnymi myślami  i pomyśleć nad rzeczami  dla nas ważnymi. Wnioski, które podczas tego wymyślamy to obrócić marzenie w czyn do zrealizowania.  I takie planowanie daje nam głównie mobilizację.

 Uważam, że warto marzyć bez względu na wszystko i nigdy nie wolno się zniechęcać gdy nam coś nie wyjdzie, bo wiadomo niektórych rzeczy NIE DA SIĘ SPEŁNIĆ.