maxresdefault.jpg

Recenzja kolejnego filmu z serii “Jak wytresować smoka?”

Jest to trzecia część wyprodukowanego w 2010 roku filmu animowanego pt. “Jak wytresować smoka? “. Akcja dzieje się na wyspie Berg, zamieszkałej przez smoki i wikingów żyjących razem w symbiozie.

Główni bohaterowie są już nieco bardziej dojrzali. Reżyserem tego filmu jest Cressida Cowell. Premiera miała miejsce piętnastego lutego 2019 roku. Do głównego bohatera Czkawki podkładał głos Jay Barchuel, a do równie ważnej postaci należy Astrid, do której podkładała głosu America Ferrera.

Główną tematyką filmu jest miłość. Twórcy poświęcili wiele  czasu, aby pokazać uczucie łączące Astrid i Czkawkę oraz Szczerbatka i Białą Furię. Uczucie łączące poszczególne postacie jest wiarygodne. Momentami jest aż za bardzo dojrzałe, co jednak nie razi zbytnio, bo przecież takie samo podejście widzieliśmy już kilkukrotnie w poprzednich częściach. Twórcy uwrażliwiają nas przez całą długość seansu po to, aby w ostatnich minutach zaserowować nam dawkę potężnych emocji.

“Jak wytresować smoka 3” jest filmem przepięknym pod względem muzyki w tle akcji, co czyni z niej prawdziwe arcydzieło, szczególnie gdy muzyka współgra z wspaniałą kolorystyką filmu i budzi radość i zachwyt w sercach ludzkich.

Pięknymi momentami są chociażby te, w których bohaterowie szybują w przestworzach. Doskonale wypadają pierwsze minuty filmu, kiedy w gęstej  mgle jeźdźcy smoków przeprowadzają atak na statek łowców.

Film pod względem scenariusza to najsłabsza część z serii, choć wszystko znajduje się na swoim miejscu. Fani serii, którzy przywiązali się do bohaterów podczas poprzednich  seansów, z pewnością uronią łzę, obserując finałowe rozstrzygnięcie. Pozostali również zaangażują się w historię.

Trudno nie dać się uwieść urokowi relacji tytułowego smoka Szczerbatka i Czkawki. Film dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń oraz przeżyć widzom.

Niektórzy będą mogli odnaleźć raz po raz sens miłości w tym filmie. Wiele wzruszających wzruszających momentów wpływa na nastrój całej opowieści. Produkcja pokazuje także, że dzieci są gotowe na nieco dojrzalszej podejście do filmu. Dzięki temu zacierają się granice pomiędzy filmem dla młodszych i starszych widzów. To obraz, na którym będzie się doskonale bawić każdy, kto po prostu kocha kino.