do artykułu o sporcie.jpg

Czy warto uprawiać sport?

Niektórzy uważają, że sport to tylko strata czasu, że można go oglądać tylko w telewizji, popijając sobie cole i jedząc chipsy. Ale sport to nie tylko mecze czy zwycięstwa i porażki.

Sport to emocje, to zaciętość, to pasja, to po prostu sposób na życie.

Po pierwsze, jak mówi słynne powiedzenie ,, Sport to zdrowie!”, i to jest racja, bo gdy ćwiczymy, zwiększamy nie tylko kondycje ,ale również dotleniamy nasz mózg, co poprawia myślenie oraz zdolność koncentracji.  Sport pomocny jest również w nauce !

Lecz z drugiej strony sport to również są kontuzje. Każdy zawodnik narażony jest na jakiś uraz, czy to poważniejszy jak np: złamanie nogi czy ręki, czy na też zwykłe skręcenie kostki. Jednak jeśli tylko się chce zawsze można dojść do dawnej sprawności, zależy to tylko i wyłącznie od naszych chęci. Powinniśmy postawić sobie cel i dążyć do zrealizowania go.

Kolejnym moim argumentem za uprawianiem sportu jest nasze dobre samopoczucie, może jest to w tym wszystkim najważniejsze, ponieważ w życiu powinniśmy robić to, co lubimy. Gdy czujemy się dobrze w swoim ciele i robimy to, co kochamy, to po prostu jesteśmy szczęśliwi. A czy to nie jest w życiu najważniejsze?  Co to by było za życie, gdyby na świeci nie było szczęścia, śmiechu i zabawy.

Z kolei zbyt duży wysiłek osłabia nasz organizm, co może być przyczyną, różnych chorób. Lecz to nie jest problem nie do zwyciężenia, odpowiednia dieta i ćwiczenia dostosowane do naszych możliwości. Możemy robić wszystko, ale trzeba znać umiar ponieważ ,, Co za dużo to niezdrowo !”

A więc podsumowując, zgadzam się ze stwierdzeniem, że warto uprawiać sport, ma on dużo korzyści, nie tylko fizycznych ale również zdrowotnych i psychicznych, ponieważ sport wyzwala szczęście!