szybciej.jpg

O tęczy mówi się, że jest to wielobarwny łuk powstały, gdy słońce oświetla krople wody. Tęczę tworzy siedem kolorów: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, granatowy i fioletowy. Kolory przenikają się, tworząc nierozerwalną, piękną całość…

Kolory w tęczy są różne, tak jak osoby w naszej klasie. Tak jak tęcza tworzy całość, tak nasza klasa tworzy tęczową wioskę. W naszej klasie mieszają się gusta, myśli, poglądy, upodobania oraz wygląd wielu osób. Pomimo różnic między nami akceptujemy się i tolerujemy swoje przekonania. Kłótnie staramy się rozwiązywać w sposób dorosły, nie za pomocą bójki, lecz dyskutujemy, jak rozwiązać problem.

Każdy uczeń w naszej klasie odpowiada jakiemuś kolorowi. Osoby energiczne, porywcze są kolorem czerwonym, natomiast osoby ciepłe, przyjazne są kolorem żółtym. Kolor pomarańczowy jest połączeniem cech osób czerwonych i żółtych. Uczniowie niebiescy są najczęściej nieśmiali oraz poważni, a więc uczniowie zieloni są połączeniem niebieskiego i żółtego charakteru.

Jak widać w naszej klasie łączymy się w wielobarwną tęczę. Wszyscy się tolerują i nie mamy większych problemów. Śmiało, więc można powiedzieć, że nasza klasa jest tęczową wioską.